Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-23, 16:30 Autor: Ewa Wajdziak

Rozpieszczają, inspirują, pomagają we wszystkich trudnościach. Dziś swoje święto mają ojcowie

Dzień Ojca[fot. sxc.hu]
Dzień Ojca[fot. sxc.hu]
Laurki, życzenia, drobne upominki za miłość, troskę i wsparcie dziś (23.06) otrzymują ojcowie. Mają oni bowiem swoje święto - Dzień Ojca.
- Tata zawsze pomaga mi odrabianiu lekcji z matematyki i lubię się do niego przytulać - mówi Hania, uczennica ze Szkoły Podstawowej "TAK". - Trudno określić, kim dla mnie jest tata, chyba kochającym człowiekiem i mnie kocha najbardziej - dodaje Kacper. - Dla mnie tata jest bardzo bliską osobą. Trochę schronem, trochę wesołym miasteczkiem i bardzo wspaniałą osobą - odpowiada uczennica klasy trzeciej. - Dla mnie tata to osoba, która pomaga mi, uczy mnie dużo rzeczy. Najbardziej sportów, piłki nożnej, jeżdżenia na nartach - mówi Kuba.

Przypomnijmy, Dzień Ojca został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzili go mieszkańcy miejscowości Spokane w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku. Z inicjatywą święta wystąpiła Sonora Louise Smart Dodd, córka weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Chciała uczcić swojego ojca, który po śmierci żony sam wychował sześcioro dzieci. Oficjalnie święto ustanowił dopiero prezydent Richard Nixon w 1972 roku.

Dodajmy, choć Dzień Ojca ma już w naszym kraju kilkudziesięcioletnią tradycję, święto to wciąż nie jest tak popularne jak przypadający w maju Dzień Matki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że nadal istnieje społeczne przekonanie, że to więź matka-dziecko jest najważniejsza w wychowaniu. Psychologowie mówią jednak, że rola taty jest tak samo istotna.
Dzieci

Wiadomości z regionu

2022-06-26, godz. 19:00 Nysa wybierze perły architektoniczne. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu ''Perły Nysy'' Nysa ponownie wybierze najciekawsze budynki po rewitalizacji. Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji konkursu ’’Perły Nysy’’, w którym wybierane są najpiękniejsze… » więcej 2022-06-26, godz. 17:20 Dzień Małego Strażaka w Boguszycach ma zachęcać najmłodszych do wstąpienia w szeregi druhów Tor strażacki dla dzieci, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz domowe wypieki. Tak wygląda Dzień Małego Strażaka organizowany przez OSP Źlinice-Boguszyce… » więcej 2022-06-26, godz. 17:15 Seniorzy mile widziani. Namysłowskie PCPR zachęca do korzystania z Dziennego Domu Senior+ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie zachęca seniorów do udziału w zajęciach proponowanych przez Dzienny Dom Pobytu Senior +. W zajęciach aktywizujących… » więcej 2022-06-26, godz. 16:11 Autostrada A4 w kierunku Katowic zablokowana. Zderzyło się aż 5 samochodów Dziś (26.06) ok. godz. 15:30 na 278 kilometrze autostrady A4, na nitce w kierunku Katowic, zderzyło się aż 5 samochodów osobowych. Karambol miał miejsce… » więcej 2022-06-26, godz. 15:35 Opole: w poniedziałek całe miasto bez ciepłej wody. ECO będzie modernizować instalację Całe Opole bez ciepłej wody. Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA informuje, że w związku z modernizacją węzła rozdziału sieci ciepłowniczej w poniedziałek… » więcej 2022-06-26, godz. 14:25 Wyciek gazu na klatce schodowej bloku w Opolu. Ewakuacja mieszkańców nie była konieczna 5 zastępów straży pożarnej interweniowało dziś (26.06) w Opolu przy ul. Szymona Koszyka. Przed godz. 13:00 w jednym z bloków na klatce schodowej doszło… » więcej 2022-06-26, godz. 14:10 "Mądre pomaganie" hasłem 27. festynu Fundacji DOM Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Trwa 27. Festyn Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym na placu Wolności w Opolu. To wydarzenie, które sprzyja integracji podopiecznych… » więcej 2022-06-26, godz. 12:30 Uczą taktyki i strategii, grał w nie Piłsudski i Jan III Sobieski. W Brzegu trwa Turniej o Puchar Ministra Obrony Narodowej… Blisko 90 osób rywalizuje w Turnieju o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Szachach Szybkich na dziedzińcu brzeskiego zamku. Przy stołach z szachami, pod krużgankami… » więcej 2022-06-26, godz. 12:00 Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki - to specjalna odsłona Szlachetnej Paczki dla ukraińskich uchodźców Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki, czyli specjalnej edycji Szlachetnej Paczki skierowanej do uchodźczych rodzin z Ukrainy. W całej Polsce paczki otrzyma… » więcej 2022-06-26, godz. 10:41 Ostrzeżenie IMGW. W trzech zachodnich powiatach województwa powyżej 30 stopni W trzech powiatach województwa opolskiego przed południem termometry wskażą 30 stopni Celsjusza w cieniu - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »