Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-20, 17:07 Autor: Maja Laksy

Oni wiedzą, jak dbać o bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym. KRUS nagrodził laureatów konkursów

Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Gala KRUS w Opolu [fot.Maja Laksy]
Promocja zasad ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym - to główny cel konkursów organizowanych przez Kasę Rolniczą Ubezpieczenia Społecznego. Dziś (20.06) w Opolu zorganizowano galę wręczenia nagród laureatom, którzy rywalizowali m.in. w kategorii rymowanek i rysunku.
- Z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie naszymi konkursami - mówi Lech Waloszczyk, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Opolu.

- Jeśli chodzi o konkurs plastyczny, to prac było ponad 1600. Odnotowujemy stały wzrost, szczególnie teraz po tym okresie pandemicznym. Tu jest ważna jeszcze jedna rzecz. Praktycznie wszystkie szkoły z terenów pozamiejskich biorą w tym konkursie udział. To nas najbardziej cieszy, że to ziarno jest posiane w każdej szkole - dodaje.

I miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy" zajęła Waleria Gabor z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Twardawie. Na podium znalazła się także Juliana Kanz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębskiej Kuźni.

- Skupiłam się najbardziej na technice, a także na tym, żeby wszystko przedstawić w bezpieczny sposób. Przy dziecku musiał być opiekun. Zadbałam także o ogrodzenie. Oczywiście, ważne było też to, żeby to wszystko dobrze wyglądało - mówi Juliana Kanz.

- Zależało mi na tym, aby zwierzęta były dobrze zamknięte, żeby nigdzie nie wychodziły same. Żeby było bezpiecznie po prostu. Bardzo się cieszę z tego, że zajęłam pierwsze miejsce - mówi Waleria Gabor.

Dla wygranych organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe i finansowe. W najbliższym czasie laureaci będę rywalizowali na kolejnym etapie konkursu, tym razem o zasięgu krajowym.
Lech Waloszczyk
Laureatki

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »