Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-11, 21:31 Autor: Maja Laksy

Opolskie Kobiety Sukcesu świętują i nagradzają zasłużonych

Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Gala "Opolskie Kobiety Sukcesu" [fot.Maja Laksy]
Już trzeci raz w stolicy regionu uhonorowano kobiety, które wyróżniają się m.in. w kulturze, biznesie, sztuce i nauce. To wszystko w ramach gali organizowanej przez Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu.
- Wyróżnienia przez nas nadane otrzymują osoby, które w szczególny sposób działają na rzecz naszego regionu - mówi Joanna Miszkiel, członek zarządu Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu.

- Panie, które do tej pory otrzymywały statuetki są kojarzone z konkretnymi firmami, bądź z konkretnymi działaniami na rzecz ludzi. Z konkretną pracą społeczną. To również panie, które przyczyniły się do lokalnego rozwoju.

- W tym roku widoczne są pewne zmiany, ponieważ wprowadziliśmy m.in. nową statuetkę o nazwie "Osobowość Sukcesu 2022" - mówi Lilianna Łuczkiewicz, prezes Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu.

- To jest statuetka, którą wręczamy po raz pierwszy. Otrzyma ją Karina Bedrunka, dyrektor funduszy europejskich. Wyróżnienie to nadajemy za bardzo szeroką działalność na rzecz kobiet. Jest ona współorganizatorką projektu "Mama ma moc" i ambasadorką Unii Europejskiej.

Jedną z osób, która została wyróżniona w kategorii "Kobieta sukcesu 2022" jest Patrycja Bartylla, przedsiębiorczyni z Opola.

- Myślę, że przede wszystkim trzeba robić to, co się lubi. Trzeba mieć swój biznes. Dla mnie ta nagroda jest szczególna, ponieważ jest ona zwieńczeniem mojej ponad 20-letniej pracy. Czuję się zaszczycona - mówi Patrycja Bartylla.

Dodajmy, że co roku podczas wydarzenia stowarzyszenie wyróżnia także jednego mężczyznę, który szczególnie zasłużył się działaniami na rzecz kobiet. W tym roku statuetkę "Ambasador Kobiet Sukcesu 2022" otrzymał Arkadiusz Wiśniewski. Jak podkreślają organizatorki, prezydent Opola zasłużył się m.in. wsparciem finansowym kampanii dotyczącej raka piersi i utworzeniem Rady Kobiet w stolicy regionu.
Joanna Miszkiel
Lilianna Łuczkiewicz
Patrycja Bartylla

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej 2024-07-13, godz. 09:00 Rusza projekt Urban Lab w Opolu. Młodzież będzie miała przestrzeń do integracji Opole dołącza do ogólnopolskiego projektu Urban Lab. To projekt stawiający na młodych ludzi i dający im przestrzeń do nauki, pracy czy wypoczynku. Na ten… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »