Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-29, 07:30 Autor: Maja Laksy

53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu

50. Rajd Festiwalowy w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
50. Rajd Festiwalowy w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Ruszyła 53. edycja Rajdu Festiwalowego [fot.Maja Laksy]
Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń rajdowych w Opolu, które jest nieodłącznie związane z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Na liście zgłoszeń znalazło się 67 załóg, które konkurowały wczoraj (28.05) na blisko 2 - kilometrowym odcinku. To jednak dopiero początek zmagań zmotoryzowanych.
Stanisław Kozłowski, rzecznik Automobilklubu Opolskiego, podkreśla, że co roku wydarzenie przyciąga rzeszę fanów motoryzacji. - Przyjechały załogi z Gdańska, Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Łodzi i Warszawy. Ta impreza, mimo że nie ma już rangi mistrzostw Polski i nie jest imprezą międzynarodową, jest czymś zdecydowanie szczególnym.

- Przez ostatnie kilka lat odcinki nieco się zmieniły, ale oceniamy to na plus - mówi Damian Boncela, uczestnik Rajdu Festiwalowego. - Dwa tygodnie temu przejechaliśmy w formie treningu rajd u nas w centrum. Udało nam się osiągnąć dobry wynik i mam nadzieję, że to zaprocentuje. Bardzo szczegółowo opisaliśmy trasę, dokładnie analizując każdy zakręt. Jesteśmy dobrej myśli.

Dzisiaj (29.05) zawodników czeka znacznie większe wyzwanie. Zespoły od samego rana będą mierzyć się na odcinkach Kadłub -Spórok i Poręba - Zdzieszowice. Nawiązując do drugiej trasy organizatorzy podkreślają, że szczególnie zadbano o intensywność wrażeń. Po raz pierwszy w historii rajdu kierowcy będą pokonywać ten odcinek w dół z Góry św. Anny aż do Zdzieszowic.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Stanisław Kozłowski
Damian Boncela

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »