Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-24, 12:06 Autor: Ewa Wajdziak

Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z kulturą i sztuką

Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
Pieniądze dla organizacji pozarządowych [fot. Ewa Wajdziak]
W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona złotych.
- Dziś jest takie wydarzenie, że wszyscy ludzie kultury są w jednym miejscu, spotkają się ze sobą, zostaną podpisane umowy i będziemy pokazywać, co będziemy realizować. Milion złotych, który przeznaczyliśmy dla organizacji pozarządowych, to jest wzrost o 200 tysięcy złotych w stosunku do ubiegłego roku. Jest czym zrobić dobre wydarzenia kulturalne. Życzę wszystkim wykonawcom, artystom, organizatorom, żeby ich wydarzenia były dla nich satysfakcjonujące - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Jedną z organizacji, która otrzyma dotację jest stowarzyszenie mażoretek.

- Trzydniowe Mistrzostwa Polski Mażoretek wpisały się już w tradycję województwa, 16 razy odbywały się w Opolu, od 5 lat w Kędzierzynie Koźlu. To kolorowe widowisko zrzesza najlepsze zespoły z kraju, a najlepsze walczą później na arenach międzynarodowych - mówi prezes Stanisław Rewieński.

W sumie dofinansowano 22 inicjatywy.
Andrzej Buła
Stanisław Rewieński

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »