Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-21, 16:43 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy

Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Piknik wojskowy w Nysie [fot.M.Matuszkiewicz]
Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać mogą nie tylko dzieci, ale też dorośli podczas trwającego w Nysie pikniku wojskowego. Nie zabraknie też występów orkiestr wojskowych i tradycyjne grochówki.
- My przygotowaliśmy stoisko z bronią. Można tu podejść, dotknąć, potrzymać oraz spróbować. Mamy między innymi broń typu Grot UKM-2000P plus wiele innych - mówi kapral Piotr Domagała z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

- Plus Granatnik RPG-7, do tego są celowniki laserowy plus holograficzny, a także gogle noktowizyjne MU-3A. Dodatkowo mamy tu też nasze wyposażenie oraz plecak, który zabieramy na dobę walki. - Na stanowisku mamy lekki robot rozpoznawczy, trzy wykrywacze. W tym dwa do metali, z czego jeden jest z georadarem, a trzeci DSP-27 do wykrywania przewodów. Mamy też specjalny pojazd Topola oraz nasz najnowszy kombinezon z manipulatorem - dodaje sierżant Maciej Szczypka z 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Chętnych do odwiedzania stoisk nie brakuje. Pod wrażaniem sprzętu wojskowego są nie tylko najmłodsi, ale też ich rodzice.

- Jest bardzo fajne, dzieci są zadowolone, chcą wchodzić do każdego samochodu, wszystko chcą zobaczyć i dotknąć - mówi pani Anna z Nysy. - Wszystko nam się podoba. - Można zobaczyć czołgi, dotknąć broni i oglądać jak strzelają dorośli - dodaje Michał. - Jest bardzo fajnie. Najbardziej podobała mi się przejażdżka samochodem wojskowym. Siadaliśmy na takiej blaszce i był otwarty dach z tyłu - mówi Michalina.

Dodajmy, że piknik wojskowy organizowany jest przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w ramach prowadzonej dziś (21.05) rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
kapral Piotr Domagała i sierżant Maciej Szczypka
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »