Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-20, 15:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Niektórzy kierowcy "zapomnieli" o nowym taryfikatorze i znowu jeżdżą za szybko. Policyjna akcja "Bezpieczny wyjazd DK 46"

Dzisiaj bezpieczniej na DK 46. Na tej trasie trwa akcja "Bezpieczny wyjazd DK 46" [fot.P.Wójtowicz]
Dzisiaj bezpieczniej na DK 46. Na tej trasie trwa akcja "Bezpieczny wyjazd DK 46" [fot.P.Wójtowicz]
fot. WITD Opole
fot. WITD Opole
Opolska policja zorganizowała dzisiaj (20.05) akcję "Bezpieczny wyjazd DK 46". Zwiększona liczba kontroli na trasie, która łączy Kłodzko z Opolem i Częstochową ma służyć przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa.
Statystyki i opinie służb drogowych wskazują, że nowy taryfikator był postrachem dla kierowców "z ciężką nogą" tylko na początku roku. Zmotoryzowani znów jeżdżą za szybko, a liczba wypadków jest porównywalna ze zdarzeniami z lat poprzednich.

Dzisiaj około godziny 8.00 grupie Speed, która kontrolowała obwodnicę Niemodlina zajęło tylko kilka minut, by zatrzymać kierowcę, który jechał 150 km na godzinę.

- Kontrola zakończyła się mandatem w wysokości 1000 złotych i ośmioma punktami karnymi - relacjonowała młodszy aspirant Joanna Jesse z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. - Kierowca w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 100 km na godzinę jechał 150 km/h. Tłumaczył, że spieszył się do pracy.

Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu widzi potrzebę zwiększonych kontroli na DK 46. - W związku z tym, że trasa łączy Czechy z województwem świętokrzyskim powoduje, że to jest obciążona dużym natężeniem ruchu i wypadkami. Od 2021 roku odnotowaliśmy na opolskim odcinku 511 kolizji i 45 wypadków, a w wyniku tych zdarzeń aż 65 osób doznało poważnych obrażeń ciała. Pięć osób zginęło.

Z kolei Agata Andruszewska z GDDKiA w Opolu zwracała uwagę na dobre warunki jazdy mogą uśpić czujność kierowców: - Wbrew pozorom dobre warunki powodują, że czujemy, że za kierownicą możemy sobie pozwolić na więcej.

Akcja miała na celu również przypomnienie o obowiązkach, które dotyczą kierowców zawodowych. Dominik Grabowski, sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformował, że w związku z zakończeniem stanu epidemii kierowcy zawodowi mają 60 dni na przeprowadzenie szkoleń okresowych. - Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mieli uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na dodatek, żeby zrobić szkolenie okresowe trzeba wyrobić internetowy profil kierowcy zawodowego, czyli czeka nas wizyta w urzędzie. Dodatkowo 5 dni szkolenia, więc mamy coraz mniej czasu na uaktualnienie swojego uprawnienia.

Działania w ramach akcji "Bezpieczny wyjazd DK 46" potrwa do godziny 19:00 i jest prowadzona w trzech województwach: dolnośląskim, opolskim i śląskim.
Joanna Jesse
Tomasz Kukułka, Agata Andruszewska
Dominik Grabowski

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:53 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 12:00 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej 2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »