Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-17, 15:00 Autor: Ewa Wajdziak

Tradycyjne dywany kwietne układane co roku w opolskich miejscowościach będą zamienione... w słodkie wypieki

Dywany kwietne w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywany kwietne w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywany kwietne w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywany kwietne w Kluczu [fot. Witold Wośtak]
Dywany kwietne w Kluczu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dywany kwietne w Kluczu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
"Słodki dywan kwietny" pod taką nazwą fundacja "Dla Dziedzictwa" wspólnie z gminą Ujazd zrealizuje w tym roku ogólnopolski konkurs na ciasto promujące dywany kwietne.
- Konkurs będzie trwał od 18 maja do 22 października. Zapraszamy wszystkich chętnych - mówi Tomasz Kwiatek, prezes zarządu fundacji "Dla Dziedzictwa".

- Pomysł na konkurs "Słodki dywan kwietny" zrodził się w tym roku w partnerstwie z gminą Ujazd. Ta tradycja jest niebywałym unikatem w skali kraju. Jest kontynuacją sukcesu UNESCO. Przeniesienia go i zmaterializowania w inną sferę nie tylko oglądając kwietne dywany podczas Bożego Ciała. Ale też można taką potrawę cukierniczą spróbować, a potem upowszechniać we wszystkich cukierniach - dodaje Tomasz Kwiatek.

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda pieniężna, a jego ciasto, zostanie symbolem tradycji układania dywanów kwietnych. Radio Opole objęło patronat medialny nad wydarzeniem.
Tomasz Kwiatek

Wiadomości z regionu

2023-12-08, godz. 16:13 W Instytucie Śląskim podsumowano Rok Korfantego. "On wychodzi z cienia lokalności" Czy na Wojciecha Korfantego jest jeszcze miejsce w polskiej przestrzeni publicznej i edukacji historycznej? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć… » więcej 2023-12-08, godz. 16:11 Uwaga, smog w powiecie krapkowickim Na terenie Zdzieszowic oraz obszarów gmin Zdzieszowice, Krapkowice, Gogolin i Walce doszło do przekroczenia stanów ostrzegawczych i pojawiło się ryzyko przekroczenia… » więcej 2023-12-08, godz. 14:54 Gmina Strzelce Opolskie kupiła dom. W przyszłości ma służyć podopiecznym ŚDS Zaczyna brakować miejsca, dlatego potrzebne jest dodatkowe lokum. Gmina Strzelce Opolskie kupiła za ponad 500 tys. zł budynek tuż przy Środowiskowym Domu… » więcej 2023-12-08, godz. 14:52 Kolorowo i świątecznie w kluczborskim parku dzięki darczyńcom Kilka firm ufundowało świąteczne oświetlenie dla Spółdzielni Mieszkaniowej 'Przyszłość' w Kluczborku. Ozdoby zamontowano w parku Zielone Błonia, a podczas… » więcej 2023-12-08, godz. 14:49 Przy szpitalu w Strzelcach Opolskich uruchomiono poradnię neurologii dziecięcej Poradnia neurologii dziecięcej od grudnia funkcjonuje przy szpitalu w Strzelcach Opolskich. Do końca miesiąca wszystkie terminy są już zarezerwowane, ale… » więcej 2023-12-08, godz. 14:48 "Mieszkańcy dzwonią, my sprawdzamy". Kontrole pieców w gminie Nysa Na dwanaście pobranych z domowych pieców próbek, osiem nie wykazało spalania odpadów - podsumowuje początek sezonu grzewczego Andrzej Jakubowski, komendant… » więcej 2023-12-08, godz. 14:09 Cztery możliwe warianty, ale owiane tajemnicą. Pytamy, co z trzecim mostem dla Nysy - Są cztery propozycje, ale konkretnych lokalizacji jeszcze nie podają - mówi burmistrz Nysy pytany o postępy w przygotowaniach do budowy trzeciej przeprawy… » więcej 2023-12-08, godz. 14:05 Nie ma na horyzoncie podwyżek za wodę w Dobrodzieniu i Rudnikach Nie ma jak na razie planów podwyżek za wodę i ścieki w dwóch gminach powiatu oleskiego. » więcej 2023-12-08, godz. 13:09 Zwolnienia grupowe albo obniżka płac. Patowa sytuacja w nyskim szpitalu Pismo o zwolnieniach grupowych w SP ZOZ Nysa wpłynęło do miejscowego urzędu pracy. Chodzi o 50 pielęgniarek z wyższym wykształceniem i specjalizacją, których… » więcej 2023-12-08, godz. 10:31 Trzy miesiące bez prawa jazdy, punkty karne i mandat. Kosztowna jazda w Pisarzowicach Przez trzy miesiące odpocznie od kierowania samochodem 32-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego po policyjnej kontroli w Pisarzowicach (gmina Lubsza)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »