Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-16, 12:05 Autor: Katarzyna Doros

Po przysiędze chcą zostać w armii. Zakończył się ostatni kurs służby przygotowawczej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [ZDJĘCIA]

Przysięga wojskowa w 10. BLog w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przysięga wojskowa w 10. BLog w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przysięga wojskowa w 10. BLog w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przysięga wojskowa w 10. BLog w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
72 elewów, w tym 12 pań złożyło przysięgę wojskową i tym samym zakończyło intensywne szkolenie przygotowawcze w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Przez cztery tygodnie przyszli żołnierze uczyli się podstawowych umiejętności m.in. taktyki i strzelania. Większość z nich deklaruje chęć kontynuowania zawodowej przygody z mundurem.
- To dla nas spełnienie marzeń, że możemy dzisiaj przysięgać na honor i ojczyznę. Najcięższa była taktyka, jak musieliśmy iść przez 2 km, wstawać, klękać, leżeć, kłaść się itd. - mówi szer. elew Alicja Lulczyk.

- Zawodowym żołnierzem chcę być po to, by móc bronić Rzeczpospolitej Polskiej, mojej rodziny, bliskich - mówił jeden z elewów.

- Jest to spełnienie marzeń, pozostanie w sercu na długo - dodaje szer. elew Dawid Walczak.

- Na ten ostatni kurs zgłosiło się 81 ochotników, do przysięgi dotrwały 72 osoby, co uważamy za dobry wynik. Teraz przed elewami możliwość kontynuowania zawodowej służby wojskowej - mówi kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

- Złożeniem przysięgi jest pierwszym krokiem milowym, jeśli chodzi o karierę zawodową. Większość elewów deklaruje chęć pozostania w siłach zbrojnych. Trzymam za nich wszystkich kciuki, mam nadzieję, że wszystkim się powiedzie.

W najważniejszym dniu w życiu przyszłych żołnierzy nie zabrakło ich bliskich i przyjaciół.

- Już przeżyłam przysięgę syna, teraz wnuka doczekałam, także przeżywam bardzo. Dumna jestem z niego, kochany, mój wnuczek, jedyny. Zawsze są obawy, ale trzeba próbować. Wszystko się przyda w życiu - mówiła jedna z kobiet obserwująca uroczystości jako gość. - Do kolegi, Kamila. Ja byłem też w wojsku, z synem przyjechałem, z rodzicami kolegi, siostrą, teściową i dziewczyną - dodał inny gość.

Dodajmy, że był to ostatni kurs służby przygotowawczej, która po wejściu w życie ustawy o obronności, zostanie zastąpiona ochotniczą zasadniczą służbą wojskową.
szer. elew Alicja Lulczyk i Dawid Walczak
kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
Rodziny elewów

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej 2022-07-04, godz. 16:30 Seniorka z Opola zaufała telefonicznej oszustce i straciła ponad 130 tysięcy złotych Ponad 130 tysięcy złotych straciła seniorka z Opola, która dała się podejść oszustom działającym metodą 'na członka rodziny'. 80-latka odebrała telefon… » więcej 2022-07-04, godz. 16:01 Na Popiełuszki w Opolu bus wjechał w autobus W rejonie dworca PKP Opole Groszowice, przy ul. Popiełuszki doszło do zderzenia busa z autobusem. » więcej 2022-07-04, godz. 15:45 Zrewitalizowany staw "Kozieławy" niedaleko Starej Kuźni pełni teraz funkcję małej retencji Zbiornik retencyjny 'Kozieławy' niedaleko Starej Kuźni na terenie byłego pogorzeliska zrewitalizowany. Inwestycja zrealizowana przez Lasy Państwowe ma zabezpieczyć… » więcej 2022-07-04, godz. 14:59 Zakropkowana akcja w zoo. Wolontariusze i pracownicy chcą chronić ptaki Nie będzie już szklanych pułapek dla ptaków w opolskim ogrodzie zoologicznym. Wszystkie szyby, przez które odwiedzający zoo oglądają zwierzęta, są oklejane… » więcej 2022-07-04, godz. 14:00 "Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze… - To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »