Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-04-20, 09:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Pierwsze fundamenty wylane. Budowa nowego akwarium w opolskim zoo nabiera tempa

Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Trwa budowa akwarium w opolskim zoo [fot. ZOO w Opolu]
Budowa nowego akwarium w opolskim zoo nabiera rozpędu. Rozpoczęło się pierwsze betonowanie fundamentów. Jak przekazał nam Miłosz Bogdanowicz, rzecznik prasowy opolskiego ogrodu zoologicznego, wczoraj (19.04) wylano tak zwany chudy beton, który będzie podstawą płyty fundamentowej kompleksu.
- Warto wspomnieć, że inwestycja warta jest ponad 25 milionów złotych i będzie składać się z trzech części - mówi Miłosz Bogdanowicz.

- Głównego budynku z siedmioma ogromnymi zbiornikami od 13 to 78 tysięcy litrów każdy. W akwariach zobaczymy ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, rafę koralową, mureny, ryby ławicowe, rekiny i płaszczki. Druga część - szklarnia - to z kolei miejsce, w którym będzie można oglądać ryby, które wychodzą na ląd. Całość dopełniać będzie Odrarium, w którym znajdą się szczupaki, sandacze, okonie i jesiotry.

Budowa nowego akwarium w opolskim zoo ma potrwać do listopada przyszłego roku. Przypomnijmy, pierwsze prace rozpoczęły się miesiąc temu. Wyburzono wtedy stary budynek akwarium, wywieziono gruz, a następnie wykonano wykop o głębokości 3,5 metra.
Miłosz Bogdanowicz

Wiadomości z regionu

2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej 2022-10-01, godz. 11:15 Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali… O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa… » więcej 2022-10-01, godz. 10:30 Sobota z warsztatami ekologicznymi i pieczonym ziemniakiem w Kluczborku. Można pomóc Antosiowi z Wołczyna Na dwie ciekawe inicjatywy zaprasza Centrum Kultury w Kluczborku. Przed południem (o 11:00) rozpocznie się Eko-piknik dotowany przez urząd marszałkowski. » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 Brzeg: remont ulicy Reymonta jednak z rządowym dofinansowaniem. Miasto chce szukać wykonawcy prac Ulica Reymonta w Brzegu zostanie wyremontowana. Miasto otrzymało dofinansowanie do tej inwestycji. » więcej 2022-10-01, godz. 07:15 Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej" Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem… » więcej 2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »