Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-12, 18:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Radio Opole pożegnało ferie w Zieleńcu. Towarzyszyło nam słońce! [FILM, ZDJĘCIA]

Finał akcji Radia Opole na stokach w Zieleńcu
Radio Opole żegnało ferie wraz z Opolanami w Zieleńcu w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Była to trzecia plenerowa akcja, którą nasza rozgłośnia zorganizowała w tym roku. Narciarzom towarzyszyło dziś (12.02) piękne, pogodne niebo i dobre warunki na stokach.
- To jeszcze nie koniec zimy - przypomina Grzegorz Głód, rzecznik prasowy Zieleniec Sport Arena. - Powstawały prace naukowe, które dowodziły tego, że w Zieleńcu panuje taki subalpejski mikroklimat. Co to oznacza, dla nas turystów, którzy tu przyjeżdżamy? Przede wszystkim warunki klimatyczne. Śnieg zalega tu przez 150 dni w roku, więc często jak zaczynamy ten sezon z początkiem grudnia, czasem końca listopada, to można tutaj szusować aż do świąt wielkanocnych - dodaje.

Wszystkim, którzy planują jeszcze wypoczynek na nartach Dominik Marchewka, ratownik GOPR-u przypomina o zasadach bezpieczeństwa na stoku. - Jak pokazuje nasze doświadczenie kaski naprawdę ratują życie. Kask jest tak skonstruowany, że ma pochłonąć tę energię uderzenia. Ma się skruszyć, uratować głowę, żeby kości czaszki nie skruszyły się, tylko ten kask - dodaje.

Bogatą relację multimedialną z naszych plenerowych akcji w Zieleńcu można znaleźć na stronie internetowej Radia Opole.
Grzegorz Głód
Dominik Marchewka

Wiadomości z regionu

2023-02-06, godz. 09:40 Samodzielna lista? Racze nie. Prezydent Opola i szef ruchu "Tak dla Polski" gościem porannej rozmowy - Rozmawiamy o tym, by weprzeć opozycję w jesiennych wyborach, choć dziś nie wiadomo jeszcze, w jakiej w konfiguracji - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-02-06, godz. 09:38 Nos Huntera nie zawiódł, właściciel narkotyków zatrzymany Marihuanę i amfetaminę wywęszył w bagażu podróżującego A4 służbowy pies opolskiej skarbówki Hunter. Narkotyki ukryte były w.... brudnej bieliźnie. » więcej 2023-02-06, godz. 08:25 Pożar silosu z trocinami w Borkach Wielkich. Nie ma informacji o poszkodowanych [AKTUALIZACJA] Sześć zastępów straży pożarnej gasi pożar silosu stolarni w Borkach Wielkich obok Olesna. » więcej 2023-02-06, godz. 08:06 Slalom między śmieciami. Nasz słuchacz skarży się na zaśmiecanie terenu przy Luboszyckiej w Opolu [INTERWENCJA] Opakowania, opony a nawet elementy karoserii - śmieci zalewają teren zespołu garaży przy ul. Luboszyckiej w Opolu. Blokują kierowcom możliwość wjazdu… » więcej 2023-02-06, godz. 06:00 Coraz bliżej do podwyżek za egzaminy na prawo jazdy Opłaty za egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy będą wyższe. Dyrektor WORD-u skierował w tej sprawie pismo do zarządu województwa. » więcej 2023-02-05, godz. 17:44 Dziecko poparzyło się gorącym napojem. Akcja LPR w Głuchołazach Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w niedzielne przedpołudnie w Głuchołazach. Maszynę skierowano na miejsce, bo potrzebny były szybki… » więcej 2023-02-05, godz. 14:07 "Herody" znowu w Lewinie Brzeskim. Na scenie 11 zespołów [ZDJĘCIA] Po pandemicznej przerwie na deski domu kultury w Lewinie Brzeskim wróciły 'Herody'. To najstarszy przegląd zespołów kolędniczych organizowany w naszym regionie… » więcej 2023-02-05, godz. 12:40 Rodziny zastępcze pilnie potrzebne! Opolskie pilnie potrzebuje rodzinnych domów dziecka. W regionie działają 23 takie placówki a potrzeba ich nawet dwa razy tyle. Tak wynika z wyliczeń Regionalnego… » więcej 2023-02-05, godz. 11:00 Studenci nyskiej uczelni pomogą w Niemodlinie przy rewitalizacji Niemodliński rynek będzie poligonem doświadczalnym dla studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. To owoc porozumienia gminy z szefostwem wydziału… » więcej 2023-02-05, godz. 10:00 Tygrysica w opolskim zoo chętniej na wybiegu Można już bez trudności oglądać tygrysicę amurską Umę w pawilonie dużych kotów opolskiego ogrodu zoologicznego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »