Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-22, 09:30 Autor: Katarzyna Doros

Budowa akwarium i nowego wejścia do opolskiego zoo wciąż bez rozstrzygnięcia. Powodem zbyt drogie oferty wykonawców

Ogród Zoologiczny w Opolu [fot. archiwum opolskiego zoo]
Ogród Zoologiczny w Opolu [fot. archiwum opolskiego zoo]
Zoo w Opolu na razie bez nowego letniego wejścia. Mimo zmniejszenia zakresu planowanej inwestycji, oferenci znów zaproponowali za wysokie ceny za wykonanie usługi. Podobnie jest w przypadku pomysłu utworzenia akwarium.
- Na budowę akwarium w budżecie miasta zapisano 14 milionów złotych. Tymczasem w ostatnim przetargu firmy zadeklarowały, że mogą zrealizować budowę za nie mniej niż 24 miliony - mówi Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego ogrodu zoologicznego. - To znowu jest kwota wyższa, więc my na ten moment zapoznajemy się z trzema ofertami, które do nas wpłynęły. Złożyły je firmy: Techbud z Opola, Energopol Trade Opole oraz Mosty Łódź. Analizujemy te propozycje.

W przypadku nowego letniego wejścia od strony kawiarni na wyspie Bolko miasto chciało przeznaczyć na ten cel 233 tysięcy złotych. - Pierwotnie zakładaliśmy wybudowanie nowego pawilonu kas - mówi Miłosz Bogdanowicz. - Jednak ostatni przetarg już obejmował tylko realizację pierwszego etapu, czyli postawienie nowej bramy, postawienie kołowrotków umożliwiających wejście i wyjście z ogrodu oraz biletomatu. Tutaj ta kwota sięgała blisko 900 tysięcy złotych, podczas gdy my mieliśmy zarezerwowanych blisko 240 tysięcy.

W tym przypadku przetarg został unieważniony.
Miłosz Bogdanowicz cz.1
Miłosz Bogdanowicz cz.2

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »