Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-18, 18:39 Autor: Katarzyna Doros

Jak zamówić mobilny zespół szczepiący? Warto z tego skorzystać

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Envato]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Envato]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Osoby, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień przeciw COVID-19 powinny skontaktować się ze swoją przychodnią, gdzie uzyskają namiary na mobilne zespoły szczepiące. Artur Kociołek, ratownik medyczny z Centrum Ratownictwa Specjalistycznego Ankar z Opola zwraca uwagę, że wielu pacjentów ma jednak z tym problem, w związku z czym nie mogą skorzystać chociażby z trzeciej dawki przypominającej.
- Z tym co ja się spotykam na co dzień, to 99% pacjentów miało problem z uzyskaniem konkretnej i jasnej informacji, w jaki sposób mogą zamówić mobilny zespół szczepiący do domu. Wygląda na to, że gdzieś jest błąd na linii komunikacyjnej między pacjentem a przychodnią. Wiele osób, zwłaszcza starszych, zastanawia się też, jak to jest możliwe, że taki zespół można zamówić za darmo i wietrzą w tym jakiś podstęp. Natomiast my zapewniamy, że wszystko jest organizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień, zespoły mobilne mają podpisane umowy z NFZ. Osoba, która zamówi zespół szczepiący do domu, nie ponosi żadnych kosztów - dodaje Artur Kociołek.

Jak informuje ratownik mobilne jednostki dostosowują termin i godzinę szczepienia do potrzeb pacjenta i dostępności opiekunów.

Wyraz mobilnych punktów szczepiących można znaleźć także na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/mobile-units-list.
Artur Kociołek

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 15:00 OCO ma nowoczesny aparat do znieczuleń dzięki współpracy z wojewodą. "Skorzystają wszyscy pacjenci, bo leczymy k… Nowy aparat do znieczuleń trafił na wyposażenie Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Urządzenie jest bardzo nowoczesne, ma wszystkie funkcje dostępne obecnie… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Remont nawierzchni na obwodnicy północnej Opola. Ale prace będą prowadzone wieczorem Kierowców czekają utrudnienia w ruchu na obwodnicy północnej Opola. Według zapowiedzi Miejskiego Zarządu Dróg dzisiaj (6.07) o godzinie 19.00 rusza remont… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 Raport MZ: ponad 4 tysiące zakażeń koronawirusem w Polsce w minionym tygodniu 4163 zakażeń koronawirusem i 16 zgonów wśród zarażonych odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje, że 556 to infekcje ponowne… » więcej 2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »