Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-06, 13:10 Autor: Mariusz Chałupnik

Dwie kolejne kie na wyposażeniu opolskiej KMP. Wspomogą pracę "kryminalnych"

Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Nowe wozy trafiły do KMP w Opolu[ fot. Mariusz Chałupnik]
Bogate mikołajki w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. Na wyposażenie jednostki trafiły dwa samochody osobowe marki Kia. Ich wartość to 200 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z budżetu miasta.
- Miło, w dodatku 6 grudnia, otrzymać takie prezenty, które na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa - podkreśla młodszy inspektor Rafał Drozdowski, Komendant Miejski Policji w Opolu. - Oba samochody są doposażone i przygotowane, żebyśmy mogli z nich korzystać poprzez środki łączności, ale też i jako pojazdy uprzywilejowane. Standardowe wyposażenie tych wozów jeśli chodzi o moc, to są 160-konne ekonomiczne silniki.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że pieniądze na zakup obu samochodów, to przede wszystkim wkład mieszkańców miasta w bezpieczeństwo.

- To jest dzień dzielenia się, dawania prezentów - mówi Wiśniewski. - Najprzyjemniej jest dawać, więc ja w imieniu mieszkańców, co chcę podkreślić, przekazuję te samochody. To jest wkład mieszkańców w to, żeby było bardziej bezpiecznie. Policja pracuje efektywnie, jest bezpiecznie i myślę, że to czuć. Dlatego z przyjemnością działania policji wspieramy.

Auta będą służyły policjantom z pionu kryminalnego KMP w Opolu. Dlatego obie kie pozostaną nieoznakowane.
młodszy inspektor Rafał Drozdowski
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2022-05-24, godz. 20:00 Tu można uratować komuś życie. DKMS zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Przez dwa lata pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku trafiło o połowę mniej chętnych niż np. w roku 2019. Fundacja DKMS przypomina, ciągle chorujących… » więcej 2022-05-24, godz. 20:00 Półtora tysiąca mandatu za spory zapas jaj! Efekty kontroli WITD Wagę większą o 57 procent niż dopuszczalna miał bus zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego na obwodnicy Opola. Delikatny… » więcej 2022-05-24, godz. 18:45 Strzelecka policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami Telefoniczni oszuści podający się za policjantów dali o sobie znać w powiecie strzeleckim. Tamtejsi mundurowi odebrali zgłoszenia od mieszkańców o kilku… » więcej 2022-05-24, godz. 16:57 Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg… » więcej 2022-05-24, godz. 15:16 Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku… » więcej 2022-05-24, godz. 15:15 Dealerzy narkotyków w rękach policji. Mieli "na stanie" ponad 2,5 kilograma substancji zakazanych Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Opola, zatrzymanym pod zarzutem przestępstw narkotykowych. » więcej 2022-05-24, godz. 14:37 Burze zmierzają nad Opolszczyznę. Jest ostrzeżenie meteo O możliwości wystąpienia zjawiska burzy w całym regionie po południu oraz nadchodzącej nocy informuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które… » więcej 2022-05-24, godz. 14:21 Opolska edycja gry Monopoly - są wyniki sondy Najdroższym obiektem na planszy opolskiej edycji gry Monopoly będzie amfiteatr. To była decyzja, na którą mieszkańcy nie mieli wpływu. Jednak kolejne 'najdroższe… » więcej 2022-05-24, godz. 12:15 Za nami pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów. Była "Zemsta" i motyw przyjaźni Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się z językiem polskim. Tematy - jak mówią - zaskoczyły ich. Pojawiła… » więcej 2022-05-24, godz. 12:06 Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z… W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »