Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-04, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Grodków już nie chce przejąć byłego komisariatu. Wcześniej magistrat zamierzał tam utworzyć mieszkania komunalne

Dawny komisariat w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Dawny komisariat w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
W byłym komisariacie policji w Grodkowie nie powstaną mieszkania. Gmina zrezygnowała z wcześniejszych planów przejęcia budynku.
Remont obiektu i jego adaptacja do nowej roli okazała się nieopłacalna dla miasta. Tym bardziej, że jak wskazuje burmistrz Marek Antoniewicz, na horyzoncie pojawiła się inna możliwość zwiększenia liczby lokali komunalnych.

- Byliśmy zainteresowani przejęciem, ale ponieważ jest program, który daje możliwość dofinansowania budowy mieszkalnictwa komunalnego i to w wysokości 80 procent, zdecydowaliśmy, że nie będziemy przystępować do remontu tego budynku, nie będziemy go przejmować - wyjaśnia.

Nowy budynek, w którym ma się znaleźć około 45 mieszkań powstanie przy ulicy Traugutta. Aktualnie trwa sporządzanie dokumentacji projektowej. Gdy ta będzie gotowa, samorząd będzie mógł aplikować o pieniądze na budowę.

Dawny komisariat przy ulicy Kasztanowej został opuszczony ponad 2 lata temu. Wówczas funkcjonariusze przenieśli się do nowego obiektu zbudowanego w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Od tego czasu ich dawna siedziba pozostaje pusta i na razie nie wiadomo, czy i w jaki sposób zostanie ponownie zagospodarowana.
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2022-01-28, godz. 22:00 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju czeka na remont hali sportowej Blisko 3 mln złotych będzie kosztował remont hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokoju. To jedna z najważniejszych inwestycji gminnych, która… » więcej 2022-01-28, godz. 21:00 Kłopotliwa organizacja ruchu w centrum Opola. Policja wspólnie z ratuszem wprowadzi kolejne zmiany Wygrażanie innym kierowcom, niebezpieczne sytuacje, a do tego kolizja autobusu MZK z samochodem osobowym - to konsekwencja błędnego oznakowania na styku ulic… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Budowa centrum przesiadkowego ''Opole Główne'' wkracza w kolejny etap Trwają zaawansowane prace przy budowie centrum przesiadkowego ''Opole Główne''. Gotowe są już sieci, instalacje, a także wszystkie poziomy parkingu. Obecnie… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Dom Kultury w Grodkowie doczeka się remontu Dom Kultury w Grodkowie, w którym od wielu lat odbywa się 'Muzyczna Jesień', czyli Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, przejdzie długo wyczekiwany remont… » więcej 2022-01-28, godz. 19:50 Raport dnia: ponad 1600 zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju ponad 60% wszystkich zakażeń dotyczy omikrona… 1632 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (28.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 57… » więcej 2022-01-28, godz. 19:30 USK w Opolu przekazuje na licytację WOŚP bony na badania laboratoryjne Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przekazał bony laboratoryjne na licytacje podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób opolska… » więcej 2022-01-28, godz. 19:10 Radni młodzieżowi chcą wytyczyć kierunki rozwoju powiatu Młodzież z Kędzierzyna-Koźla i Reńskiej Wsi chce mieć większy wpływ na to, co się dzieje w powiecie. Młodzieżowa Rada Kiasta Kędzierzyn-Koźle we współpracy… » więcej 2022-01-28, godz. 18:40 Kędzierzyn-Koźle: na wymaz tylko po rejestracji telefonicznej Ze względu na bardzo dużą ilość osób oczekujących codziennie na wykonanie wymazu i testu na obecność koronawirusa, laboratorium w szpitalu powiatowym… » więcej 2022-01-28, godz. 17:55 Nietypowe glany trafiły na licytację opolskiego sztabu WOŚP Unikatowa para butów, która jest częścią artystycznej kolekcji Janusza Gilewicza pt. „Ikony 21”, trafiła na licytację opolskiego sztabu WOŚP. Pochodzący… » więcej 2022-01-28, godz. 17:35 "Bezpieczna Autostrada A4". Wspólna akcja policji i KAS w pięciu województwach Po prawie miesiącu obowiązywania nowego taryfikatora, spadła liczba wypadków i ofiar na drogach Opolszczyzny. Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »