Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-24, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [LISTA]

Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
2 nagrody i 11 wyróżnień w dwóch kategoriach wręczono dzisiaj (24.11) podczas finału konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021".
Zdecydowana część nagrodzonych projektów została zrealizowana z dotacjami unijnymi. Rok temu konkursu nie było ze względu na pandemię.

- Powinniśmy dzisiaj wręczyć nagrody za dwa lata - mówi marszałek Andrzej Buła.

- Nasze jury zawsze składa się z osób zajmujących się zawodowo na co dzień sprawami urbanistyki, architektury, planowania przestrzennego, projektowania oraz budowania. Dochodzi do rozstrzygnięcia w bardzo wielu wątkach, a decydują niuanse. Dzisiaj chcieliśmy również pokazać poziom rywalizacji i konkurencji - dlaczego wybrano tę przestrzeń publiczną oraz obiekt, a nie inny.

W kategorii przestrzeń publiczna wygrała rewitalizacja oleskiej promenady. Burmistrz Sylwester Lewicki odbiera nagrodę jako docenienie wieloletnich starań i nazywa promenadę inwestycją bardzo prospołeczną.

- Promenada jest aktualnie miejscem bardzo spacerowym. Orgaznizowane są tam między innymi koncerty i pokazy kina plenerowego. Poza tym ona wpisuje się w plan adaptacji do zmian klimatycznych. Jest kilkanaście tysięcy bylin, krzewów, drzew i wszelkiej maści roślinności. To ubogaca promenadę i daje wytchnienie wszystkim odwiedzającym ją.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej najlepsza okazała się Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach. Burmistrz Edward Szupryczyński zapewnia, że nie spodziewał się nagrody.

- Ona zmieniła się diametralnie, bo nie było takiego obiektu. Mieliśmy bibliotekę porozrzucaną w kilku punktach, a teraz jest w jednym miejscu. Nie mówię oczywiście o wioskach, bo tam są punkty biblioteczne. Biblioteka jest natomiast świetnie wkomponowana i można uznać to wyróżnienie jako docenienie wszystkiego, co zostało tam zrealizowane.
Andrzej Buła
Sylwester Lewicki
Edward Szupryczyński
Laureaci konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021"

Wiadomości z regionu

2024-04-21, godz. 15:05 Miss Tiffani od Lalanki najpiękniejszym czworonogiem pierwszego dnia wystawy psów w Mosznej Miss Tiffani od Lalanki zdobywczynią tytułu Best in Show podczas sobotniej Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Mosznej. Dziś (21.04) drugi dzień zawodów i wybór… » więcej 2024-04-21, godz. 14:08 Masz w domu zwierzęta? Szukaj kwiatów, które są dla nich bezpieczne Kilkaset gatunków kwiatów można znaleźć na Festiwalu Roślin w Toyota Park w Opolu. Monstery, kaktusy, filodendrony czy kalatee - to tylko niektóre z gatunków… » więcej 2024-04-21, godz. 14:06 "Robimy to dla wszystkich". Akcja sprzątania ogrodu w centrum miasta Powstanie ogródka społecznego - taki cel postawili przed sobą przedstawiciele Fundacji HumanDoc, którzy zaprosili mieszkańców do sprzątania terenu znajdującego… » więcej 2024-04-21, godz. 14:04 Frekwencja wyborcza w regionie. KBW podało dane 11,92% - to średnia frekwencja wyborcza zanotowania o godzinie 12:00 w drugiej turze wyborów na terenie województwa opolskiego - podaje Delegatura Krajowego… » więcej 2024-04-21, godz. 14:00 Dogrywka wyborcza w toku. Głosują m.in. mieszkańcy Tarnowa Opolskiego [ZDJĘCIA] Trwa druga tura wyborów samorządowych. W 23 gminach województwa opolskiego wyborcy ponownie wybrali się do urn, aby zagłosować na wójta, burmistrza czy… » więcej 2024-04-21, godz. 13:57 Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową ronda w Zimnicach Małych na DK45 Wraz z nowym tygodniem będzie obowiązywać kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda w Zimnicach Małych na DK 45. Jak informuje Generalna… » więcej 2024-04-21, godz. 12:38 Spokojna niedziela wyborcza. Policja nie musiała do tej pory interweniować Druga tura wyborów samorządowych na Opolszczyźnie przebiega bardzo spokojnie - informuje opolska policja. Opolscy policjanci od wczesnych godzin porannych czuwają… » więcej 2024-04-21, godz. 11:50 Kierujący próbował uniknąć zderzenia z sarną, doszło do dachowania Mamy utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 414 w Smolarni. Przed 11:00 dachował tam samochód osobowy. » więcej 2024-04-21, godz. 11:02 Nasięźrzał w Stobrawskim Parku Krajobrazowym jest bezpieczny. Zadbali o to pracownicy Przebudowa jednej z dróg na terenie Stobrawskiego Paku Krajobrazowego zagrażała roślinom. Pracownicy jednostki musieli przesadzić ponad 300 nasięźrzałów… » więcej 2024-04-21, godz. 08:40 Ruszyła wyborcza dogrywka. Wszystkie lokale w regionie otwarto o godzinie 07:00 Rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. - Nie ma informacji, by były jakieś zakłócenia - przekazał Radiu Opole Rafał Tkacz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »