Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-24, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [LISTA]

Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021" [fot. Witold Wośtak]
2 nagrody i 11 wyróżnień w dwóch kategoriach wręczono dzisiaj (24.11) podczas finału konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021".
Zdecydowana część nagrodzonych projektów została zrealizowana z dotacjami unijnymi. Rok temu konkursu nie było ze względu na pandemię.

- Powinniśmy dzisiaj wręczyć nagrody za dwa lata - mówi marszałek Andrzej Buła.

- Nasze jury zawsze składa się z osób zajmujących się zawodowo na co dzień sprawami urbanistyki, architektury, planowania przestrzennego, projektowania oraz budowania. Dochodzi do rozstrzygnięcia w bardzo wielu wątkach, a decydują niuanse. Dzisiaj chcieliśmy również pokazać poziom rywalizacji i konkurencji - dlaczego wybrano tę przestrzeń publiczną oraz obiekt, a nie inny.

W kategorii przestrzeń publiczna wygrała rewitalizacja oleskiej promenady. Burmistrz Sylwester Lewicki odbiera nagrodę jako docenienie wieloletnich starań i nazywa promenadę inwestycją bardzo prospołeczną.

- Promenada jest aktualnie miejscem bardzo spacerowym. Orgaznizowane są tam między innymi koncerty i pokazy kina plenerowego. Poza tym ona wpisuje się w plan adaptacji do zmian klimatycznych. Jest kilkanaście tysięcy bylin, krzewów, drzew i wszelkiej maści roślinności. To ubogaca promenadę i daje wytchnienie wszystkim odwiedzającym ją.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej najlepsza okazała się Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach. Burmistrz Edward Szupryczyński zapewnia, że nie spodziewał się nagrody.

- Ona zmieniła się diametralnie, bo nie było takiego obiektu. Mieliśmy bibliotekę porozrzucaną w kilku punktach, a teraz jest w jednym miejscu. Nie mówię oczywiście o wioskach, bo tam są punkty biblioteczne. Biblioteka jest natomiast świetnie wkomponowana i można uznać to wyróżnienie jako docenienie wszystkiego, co zostało tam zrealizowane.
Andrzej Buła
Sylwester Lewicki
Edward Szupryczyński
Laureaci konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021"

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki Przywrócono stałą organizację ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim. Tym samym zakończył się oficjalnie… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »