Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-23, 18:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Niepełnosprawni chcą się dzielić swoimi talentami i dawać dużo radości odbiorcom ich umiejętności artystycznych. "Nikt nie jest gorszy"

II Prudnicki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Projekcja filmu „Tobiasz” w kinie Diana [zdj. Jan Poniatyszyn]
II Prudnicki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Projekcja filmu „Tobiasz” w kinie Diana [zdj. Jan Poniatyszyn]
Rozpoczął się II Prudnicki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbywa się pod hasłem „Festiwal Radości”. Gościem tego wydarzenia jest Teatr Exit z Krakowa, w którym grają osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.
- Ich spektakle dotyczą tematyki biblijnej, ale przenoszą nas w czasy współczesne. Pokazują budowanie relacji osób niepełnosprawnych oraz ich godność i wartość. Teatr ten przyjechał do nas z filmem „Tobiasz”, który „wbija” w fotel. Pomyślałem, żeby też nasze środowisko ten film zobaczyło - mówi Eugeniusz Kret, przeor prudnickiego konwentu Bonifratrów, który jest współorganizatorem festiwalu i prowadzi warsztaty terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.

- To, że jest się niepełnosprawnym w niczym nie przeszkadza – uważa Natalia Lewandowska, młoda, niewidoma aktorka Teatru Exit z Krakowa. – Tutaj jest przede wszystkim dużo radości, że mogę się spotkać z ludźmi i coś im dać poprzez swój śpiew, grę aktorską. Wszyscy jesteśmy równi. Nikt nie jest gorszy.

Prezentacja uczestników przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych odbędzie się na scenie prudnickiego kina Diana drugiego grudnia. W tym dniu o godzinie 14 zaplanowano też koncert galowy tej imprezy. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku.
Eugeniusz Kret
Natalia Lewandowska

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 21:45 Ponad 50 mln zł wsparcia z MEiN dla Politechniki Opolskiej 51 milionów 150 tysięcy złotych dla Politechniki Opolskiej. Symboliczny czek trafił dziś (25.09) na ręce rektora uczelni, a przekazał go minister edukacji… » więcej 2022-09-25, godz. 21:25 Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność - Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano… » więcej 2022-09-25, godz. 20:15 Kolejna zmiana w organizacji ruchu w związku z budową obwodnicy Olesna Już w najbliższy wtorek (27.09) zmieni się organizacja ruchu w ciągu drogi S11 w związku z budową obwodnicy Olesna. Kierowcy jadący od Łomnicy w stronę… » więcej 2022-09-25, godz. 20:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola. Wśród tematów reparacje, wojna na Ukrainie i wybory… Reparacje od Niemiec, wojna na Ukrainie oraz zbliżające się wybory zdominowały spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, z mieszkańcami… » więcej 2022-09-25, godz. 19:35 Wspominali o. Maksymiliana Kolbe. Oficjalne uroczystości w Jasienicy Dolnej W tym roku minęło 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Dziś (25.09) w Jasienicy Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające tę… » więcej 2022-09-25, godz. 18:20 Odblokowano autostradę A4 po zderzeniu trzech samochodów między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Strzelce Opolskie Zderzyły się tam 3 auta, którymi podróżowało w sumie 13 osób. Nikt nie został poszkodowany. » więcej 2022-09-25, godz. 18:00 Akademia Młodych Serc przy Politechnice Opolskiej czeka na kolejnych studentów Politechnika Opolska ruszyła z rekrutacją do Akademii Młodych Serc. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie tylko dla… » więcej 2022-09-25, godz. 17:56 ''Chcemy pamiętać o naszych rodakach, którzy nie wyrzekli się polskości''. W Głubczycach uczczono 100. rocznicę… Uroczysta msza święta w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi w Głubczycach rozpoczęła obchody 100. rocznicy powstania ''Rodła'' - Związku… » więcej 2022-09-25, godz. 16:48 Jarosław Kaczyński odwiedził Nysę. Tłumy mieszkańców na spotkaniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości [ZDJĘCIA… Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się dziś (25.09) z mieszkańcami Nysy. Wśród najważniejszych tematów, które poruszył lider… » więcej 2022-09-25, godz. 15:45 Wycieczkę po regionie zaplanujesz z nową stroną OROT-u Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła portal visitopolskie.pl w całkowicie nowej odsłonie. To strona, która ma skupiać najważniejsze atrakcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »