Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-22, 06:45 Autor: Daniel Klimczak

Już dziś kierowcy pojadą całą obwodnicą Niemodlina! Mieszkańcy nie mogą się doczekać, kiedy ruch zniknie z centrum miasta

Obwodnica Niemodlina [fot. GDDKiA Opole]
Obwodnica Niemodlina [fot. GDDKiA Opole]
Rynek w Niemodlinie [fot: Bogusław Kalisz]
Rynek w Niemodlinie [fot: Bogusław Kalisz]
Już od dziś (22.11) kierowcy jadący krajową "46" nie będą musieli przejeżdżać przez centrum Niemodlina. Zamiast tego tranzyt przeniesie się na obwodnicę miasta, co znacznie zmniejszy hałas i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.
- Ruch w centrum bardzo utrudniał nam życie, jednak teraz będziemy mogli realizować nowe pomysły, których dotąd nie dało się wprowadzić w życie - mówi burmistrz Dorota Koncewicz.

- Jakość życia naszych mieszkańców się poprawi. Wreszcie w mieście będzie bezpiecznie, wreszcie będziemy mogli spokojnie zaplanować rewitalizację starego miasta, bo wśród tych TIR-ów raczej było to niemożliwe. To jest dla mnie ogromny sukces, ale te ogromna radość - przyznaje.

Nie wszyscy mieszkańcy, z którymi rozmawiał nasz reporter są w stanie uwierzyć, że długo wyczekiwana inwestycja została już ukończona. Każda z tych osób zgodnie jednak przyznaje, że nie będzie tęsknić za sznurem samochodów, który do tej pory stale wpisywał się w miejski krajobraz.

- Chciałabym, żeby to już było, bo przecież jeżdżę do Opola, ale myślę, że jeszcze na pewno to nie nastąpi. Może gdzieś na koniec listopada - mówi pani Maria.

- Będziemy się cieszyć, jeżeli już nie będą jeździć, bo mam męża, który powinien jeździć na wózku, ale dziś nigdzie nie wychodzi, bo boi się tego ruchu - dodaje pani Teresa.

- Przynajmniej te ciężkie samochody przestaną jeździć i dręczyć nas. Co trzeci samochód to TIR, aż się cała kamienica trzęsie jak jadą - wskazuje pani Grażyna,

- Nie mogę się doczekać tego otwarcia, naprawdę trudno jest do rynku się dostać, tylko raczej na piechotę się da, bo samochodem włączyć się do ruchu jest ciężko - przekonuje pani Katarzyna.

Przypomnijmy, że umowę na budowę obwodnicy podpisano w maju 2018 roku. Jej oficjalne otwarcie zaplanowano na dziś (22.11) na godzinę 14:00.
Dorota Koncewicz
Mieszkańcy Niemodlina

Wiadomości z regionu

2022-01-28, godz. 22:00 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju czeka na remont hali sportowej Blisko 3 mln złotych będzie kosztował remont hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokoju. To jedna z najważniejszych inwestycji gminnych, która… » więcej 2022-01-28, godz. 21:00 Kłopotliwa organizacja ruchu w centrum Opola. Policja wspólnie z ratuszem wprowadzi kolejne zmiany Wygrażanie innym kierowcom, niebezpieczne sytuacje, a do tego kolizja autobusu MZK z samochodem osobowym - to konsekwencja błędnego oznakowania na styku ulic… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Budowa centrum przesiadkowego ''Opole Główne'' wkracza w kolejny etap Trwają zaawansowane prace przy budowie centrum przesiadkowego ''Opole Główne''. Gotowe są już sieci, instalacje, a także wszystkie poziomy parkingu. Obecnie… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Dom Kultury w Grodkowie doczeka się remontu Dom Kultury w Grodkowie, w którym od wielu lat odbywa się 'Muzyczna Jesień', czyli Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, przejdzie długo wyczekiwany remont… » więcej 2022-01-28, godz. 19:50 Raport dnia: ponad 1600 zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju ponad 60% wszystkich zakażeń dotyczy omikrona… 1632 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (28.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 57… » więcej 2022-01-28, godz. 19:30 USK w Opolu przekazuje na licytację WOŚP bony na badania laboratoryjne Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przekazał bony laboratoryjne na licytacje podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób opolska… » więcej 2022-01-28, godz. 19:10 Radni młodzieżowi chcą wytyczyć kierunki rozwoju powiatu Młodzież z Kędzierzyna-Koźla i Reńskiej Wsi chce mieć większy wpływ na to, co się dzieje w powiecie. Młodzieżowa Rada Kiasta Kędzierzyn-Koźle we współpracy… » więcej 2022-01-28, godz. 18:40 Kędzierzyn-Koźle: na wymaz tylko po rejestracji telefonicznej Ze względu na bardzo dużą ilość osób oczekujących codziennie na wykonanie wymazu i testu na obecność koronawirusa, laboratorium w szpitalu powiatowym… » więcej 2022-01-28, godz. 17:55 Nietypowe glany trafiły na licytację opolskiego sztabu WOŚP Unikatowa para butów, która jest częścią artystycznej kolekcji Janusza Gilewicza pt. „Ikony 21”, trafiła na licytację opolskiego sztabu WOŚP. Pochodzący… » więcej 2022-01-28, godz. 17:35 "Bezpieczna Autostrada A4". Wspólna akcja policji i KAS w pięciu województwach Po prawie miesiącu obowiązywania nowego taryfikatora, spadła liczba wypadków i ofiar na drogach Opolszczyzny. Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »