Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-29, 10:20 Autor: PAP/Bogusław Kalisz

Policjanci rozpoczęli akcję "Znicz". Na drogach więcej patroli

Policjanci na drodze [fot. Katarzyna Doros]
Policjanci na drodze [fot. Katarzyna Doros]
Policjant [fot. KWP Opole]
Policjant [fot. KWP Opole]
Policjant [fot. Katarzyna Doros]
Policjant [fot. Katarzyna Doros]
W okresie Wszystkich Świętych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku do 2 listopada policjanci w ramach akcji "Znicz" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole.
Komisarz Robert Opas podkreślił, że w okresie Wszystkich Świętych wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz spotkać się z rodziną. - W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach - powiedział policjant.

Wskazał, że od piątku rozpoczyna się akcja Znicz, podczas której policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. - Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole - zapowiedział.

- W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów - tłumaczył.

Podkreślił, że funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz w okolicach cmentarzy.

- Bądźmy jednak przygotowani na to, że mimo starań policjantów możemy napotkać utrudnienia. Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym. Tym bardziej, że w wielu miastach zostaną uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością - podał.

Poinformował również, że zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność. - Wybierając się na cmentarz, pamiętajmy również o konieczność przestrzegania zasad związanych z epidemią COVID-19 - zaapelował.

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 09:33 Suche krany w Starym Koźlu. Trwa usuwanie awarii Mieszkańcy większości domów w Starym Koźlu w gminie Bierawa nie będą mieć do godz. 15:00 wody. Jest to spowodowane koniecznością usunięcia awarii sieci… » więcej 2022-01-25, godz. 08:48 Sadza w kominie może być przyczyną pożaru. Strażacy z Nysy gaszą je prawie codziennie Nawet po kilka razy dziennie nyscy strażacy muszą interweniować w akcjach związanych z gaszeniem pożarów komina. » więcej 2022-01-25, godz. 08:10 Badanie pacjenta 60 plus w ciągu 48 godzin. Są liczne obawy w przychodniach W związku z nowymi wytycznymi w walce z COVID-19, lekarze POZ będą mieli więcej pracy, a przychodnie muszą się przeorganizować. Od teraz pacjent, który… » więcej 2022-01-25, godz. 08:10 Oznakowanie przy ul. Damrota w Opolu wprowadza w błąd kierowców - alarmują nasi słuchacze. ''Największy problem pojawia… - Znaki drogowe na ul. Damrota w Opolu wprowadzają w błąd kierowców i stwarzają niebezpieczeństwo - alarmują mieszkańcy. Kierowcy poruszając się wspomnianą… » więcej 2022-01-24, godz. 20:45 Tegoroczne ferie w Opolu będzie można spędzić kulturalnie i na sportowo Muzycznie, na sportowo i kulturalnie będzie można spędzić ferie w stolicy regionu. Dla osób, które nigdzie nie wyjeżdżają miasto przygotowało szereg… » więcej 2022-01-24, godz. 20:30 W aptekach będzie można wykonać test na koronawirusa. Farmaceuci muszą pamiętać o klientach, którzy przychodzą… Apteki przygotowują się do przeprowadzania testów w kierunku SARS-COV-2. Zgodnie z zapowiedziami resortu zdrowia, pod koniec tygodnia będzie można wejść… » więcej 2022-01-24, godz. 20:13 Zablokowana DK 42 na odcinku Namysłów – Kluczbork w pobliżu m. Gręboszów Na drodze krajowej nr 42, w powiecie namysłowskim, zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Do wypadku doszło około godziny 18:45. » więcej 2022-01-24, godz. 20:00 Raport dnia: w tym tygodniu nawet 50 tys. zakażeń dziennie, kwarantanna zostanie skrócona do 7 dni [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 532 nowe przypadki koronawirusa. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (24.01) o 29 100 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2022-01-24, godz. 19:45 15 tysięcy opolskich uczniów przebywa na kwarantannie. 32 placówki pracują wyłącznie zdalnie Kuratorium Oświaty w Opolu informuje, że w regionie blisko jedna trzecia szkół i przedszkoli uczy się w systemie innym niż stacjonarny. Ma to związek z… » więcej 2022-01-24, godz. 19:25 Urząd marszałkowski podzielił ponad 2,5 miliona złotych na działalność organizacji sportowych 2 miliony 600 tysięcy złotych trafiło do dużych organizacji sportowych działających w regionie. Urząd marszałkowski podzielił pieniądze dla sportu akademickiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »