Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-15, 14:10 Autor: Piotr Wójtowicz

Uwaga kierowcy! Od jutra początek zmian organizacji ruchu na autostradzie. Drogowcy wchodzą na "wrocławską" nitkę A4

Autostrada A4 [fot. Maciej Marciński]
Autostrada A4 [fot. Maciej Marciński]
Od niedzieli do czwartku na A4 pojawia się utrudnienia w ruchu [foy.GDDKiA]
Od niedzieli do czwartku na A4 pojawia się utrudnienia w ruchu [foy.GDDKiA]
Od niedzieli do czwartku na A4 pojawia się utrudnienia w ruchu [foy.GDDKiA]
Od niedzieli do czwartku na A4 pojawia się utrudnienia w ruchu [foy.GDDKiA]
Od soboty (16.10) do czwartku kierowcy muszą być przygotowani na zmianę organizacji ruchu na A4 w rejonie Góry św. Anny. Rusza drugi etap remontu na opolskim odcinku autostrady.
W sobotę kierowcy jadący w stronę Katowic wjadą na wyremontowany odcinek (8 km), a od niedzieli drogowcy rozpoczną przestawianie barier ochronnych oraz będą ustawiać nowe oznakowanie. Od przyszłego czwartku częściowo zostanie otwarty węzeł Kędzierzyn-Koźle. Po tej operacji rozpoczną się prace na jezdni północnej.

Rafał Pydych, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu informuje, że rozpoczęcie remontu jezdni w kierunku Wrocławia wymaga demontażu barier i przeniesienia ich na sąsiedni pas. Wówczas ruch będzie toczył się tylko jednym pasem. - Podczas prac występuje ryzyko "kołysania" się przejeżdżających samochodów ciężarowych, dlatego zawęziliśmy ruch do jednego pasa.

Jak tłumaczy szef dyrekcji dróg, zmiany mają polegać na tym, że bariery, które zostaną zdjęte z nitki północnej na bieżąco będą ustawiane na sąsiedniej jezdni.

Dyrektor GDDKiA uzasadnia, że taki sposób przełożenia ruchu został wymuszony... dostępnością barier na rynku. - Wykonawca dysponuje tylko barierami, które już zamontował na pasie północnym. Najprawdopodobniej prace będą odbywały się w ten sposób, że pojazd z ładownikiem, który zdemontuje bariery, pojedzie w kierunku Wrocławia, potem przez węzeł wjedzie na pas w stronę Katowic i tam ustawi bariery.

Po przełożeniu ruchu na jezdnię w kierunku Katowic, rozpocznie się remont jezdni w stronę Wrocławia. Te prace potrwają do listopada. Wykonawca uprzedza, że na nowo utworzonych (przewężonych) pasach zostanie utrzymany zakaz wyprzedzania.

W związku z rozpoczęciem II etapu, od czwartku jadący A4 od strony Katowic będą mogli zjechać na węźle Kędzierzyn-Koźle i kontynuować podróż drogą wojewódzką nr 426. Dla jadących w drugą stronę bramki w Olszowej nadal będą wyłączone z użytkowania.
Rafał Pydych
Rafał Pydych

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 17:05 Opolski ratusz informuje o kolejnych 181 uczniach objętych kwarantanną. W całości zdalnie pracuje PSP nr 33 w Opolu Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w ośmiu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest 7 uczniów… » więcej 2021-11-30, godz. 16:30 "Prokurator" wyłudził 30 tys. od seniorki. Policja: nigdy nie prosimy o przekazanie pieniędzy Po raz kolejny oszuści wykorzystali starszą osobę. 71-latka z Kędzierzyna-Koźla straciła 30 tys. zł. Myślała, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »