Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-11, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

"Chaszcze i gruzowisko zamieniliśmy na piękny teren rekreacyjno-sportowy". Kamionka Piast oficjalnie otwarta [GALERIA]

otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy Opola mogą już swobodnie korzystać z kamionki Piast. Na miejscu powstały ścieżki rowerowe, plac zabaw czy stanica dla nurków. Rodzinny piknik i otwarcie zrewitalizowanego terenu rozpoczął mecz na nowym boisku "orlik", gdzie rywalizowali dziennikarze i pracownicy opolskiego ratusza.
- To jest mecz pokazowy, ale potem zaplanowaliśmy turniej dzieci, turniej skrzatów, gdzie zagra sześć drużyn z rocznika 2014. Oprócz tego na pikniku są zajęcia ze sportowym dzielnicowym, jest pokaz psów sportowych, kiełbaski dla uczestników. Każdy może pospacerować, w jedną i w drugą stronę to około 1,5 kilometrowa trasa - dodaje Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu w opolskim ratuszu.

- Zyskaliśmy piękny nowy teren sportowo-rekreacyjny, którego w tej części miasta brakowało - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Stara, zapuszczona przestrzeń, która kiedyś była cementownią, dzisiaj wygląda zupełnie inaczej. Jest zieloną, dostępną dla wszystkich przestrzenią, w której jest i wybieg dla psów, wielofunkcyjne boisko całoroczne ze sztuczną nawierzchnią i oświetlenie, ale jest też baza dla nurków, są ścieżki rowerowe pośród drzew, które maja po 50 i więcej lat.

Mieszkańcy Opola, którzy przyszli na otwarcie kamionki zgodnie podkreślają, że to bardzo potrzebne miejsce w mieście, które zyska na popularności.

- Przychodzimy tu z mężem codziennie poćwiczyć i pospacerować. Ten teren przeobraził się w coś pięknego. Były tu chaszcze, a sam teren był niedostępny dla wszystkich, był wielki bałagan. Korzystamy z siłowni plenerowej i z ławeczek oczywiście - mówi seniorka z Opola.

- Jestem z innej części Opola i nie byłam tu wcześniej. Jestem pierwszy raz, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Potrzeba takich miejsc - dodaje jedna z kobiet.

- Choć mieszkam 30 lat w Opolu nigdy tutaj nie byłem, nie wiedziałem, że coś takiego tu powstaje. Jest teraz piękny plac zabaw i boisko, siłownia, wiem, że ma być sadzenie krokusów. Podoba mi się, jest bardzo ładnie - mówi tata, który na turniej piłkarski przyszedł razem z synem.

Dodajmy, że rewitalizacja kamionki Piast trwała około 15 miesięcy. Prace rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Pierwotnie, miały zakończyć się w kwietniu, ale z powodu pandemii czas realizacji wydłużył się o kilka miesięcy. Inwestycja wyniosła ponad 7 milionów złotych.
Marcin Sagan
Arkadiusz Wiśniewski
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-10-22, godz. 22:15 Sobotni zlot samochodów i motocykli w Wołczynie to kolejna okazja wsparcia chorego Antosia Dziaczuka Zlot samochodów i motocykli wszystkich marek zaplanowano w sobotę (23.10) w Wołczynie. » więcej 2021-10-22, godz. 21:30 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-22, godz. 21:15 Raport dnia: ponad 5700 nowych zakażeń w kraju i 84 w regionie [INFOGRAFIKA] 84 zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5706 nowych infekcjach… » więcej 2021-10-22, godz. 19:30 Więcej autobusów wyruszy w trasę. MZK Opole zwiększa liczbę kursów na cmentarz Dodatkowe autobusy na cmentarz już w ten weekend (23-24.10). MZK Opole na tydzień przed Wszystkich Świętych zapowiada więcej połączeń z największą nekropolią… » więcej 2021-10-22, godz. 19:00 Kilka sobót z bezpłatnym sprawdzeniem ustawienia świateł samochodowych. Pierwsza okazja już jutro 35 stacji diagnostycznych z całego województwa opolskiego włączyło się w ogólnopolską kampanię 'Twoje światła - nasze bezpieczeństwo'. Pierwszą odsłonę… » więcej 2021-10-22, godz. 18:51 "Chcemy przypomnieć, że dalej pamiętamy o prawach kobiet". Protest w Opolu rok po wydaniu orzeczenia TK ws. aborcji Rok po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu kilkunastu przedstawicieli Lewicy, Nowej Lewicy, Federacji… » więcej 2021-10-22, godz. 18:15 Jeśli nie będzie anomalii pogodowych, to do końca roku centrum przesiadkowe Opole Wschodnie ma być gotowe. A co z wodami… Jeśli pogoda pozwoli, to do końca roku zakończy się przebudowa skrzyżowanie ulic Oleskiej z Batalionów w Chłopskich. Tak przewiduje nadzorujący budowę… » więcej 2021-10-22, godz. 16:01 Kolejni zasłużeni mieszkańcy regionu otrzymali medale i odznaczenia państwowe Kolejni zasłużeni mieszkańcy Opolszczyzny otrzymali odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości… » więcej 2021-10-22, godz. 15:41 Opole: remont Mostu Piastowskiego przyczynia się do korków. Mieszkańcy pytają, dlaczego prace jeszcze się nie zak… Nadal trwa wymiana nawierzchni na ciągach pieszo - rowerowych na Moście Piastowskim w Opolu. Przypomnijmy, że w związku z trwającym remontem piesi i rowerzyści… » więcej 2021-10-22, godz. 15:32 Zderzenie trzech osobówek w Kędzierzynie-Koźlu. Paraliż komunikacyjny na obwodnicy Trzy samochody osobowe zderzyły się ze sobą w godzinach szczytu w Kędzierzynie-Koźlu, o 14:30. Do wypadku doszło w okolicach ronda Milenijnego, co dodatkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »