Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-27, 17:15 Autor: Grzegorz Frankowski

W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie poradzić"

Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Lodówka społeczna działa już w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła "lodówka społeczna". Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty spożywcze.
- Pomysł pojawił się na początku roku. Dzięki pomocy władz samorządowych i sponsorom udało się go zrealizować – mówi Radosław Dziadkowiec, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Głubczycach.

- Lodówka społeczna będzie działać na takich zasadach, że jeżeli ktoś będzie miał za dużo jedzenia, może je przynieść do tej lodówki. Na drzwiach lodówki znajduje się etykietka, na której piszemy datę przydatności do spożycia. Naklejamy taką etykietkę, zostawiamy żywność w tej lodówce. Następnie osoba potrzebująca może sobie przyjść i tę żywność wyjąć. Jest też w takim miejscu troszeczkę dyskretnym, że te osoby, które będą z tego korzystać, nie będą się musiały wstydzić, że stoją na środku ulicy i widać, że ktoś z tego korzysta.

- To ważna inicjatywa, żeby nieść pomoc tym wszystkim, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie poradzić – dodaje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - Fajne jest też to, że włączyli się przedsiębiorcy. Lodówka została ufundowana przez lokalnego przedsiębiorcę. My bierzemy udział w tym, aby tę lodówkę ustawić, okleić i przygotować tak, aby mogła służyć mieszkańcom.

Dodajmy, że lodówka społeczna została przygotowana z inicjatywy głubczyckiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
Radosław Dziadkowiec
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 23:00 Łambinowice: ponad 7,5 mln złotych z Polskiego Ładu. Powstaną między innymi nowe drogi 7 600 000 zł - tyle otrzyma gmina Łambinowice w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. W dzisiejszej (26.10) sesji rady gminy uczestniczyła Violetta Porowska… » więcej 2021-10-26, godz. 22:00 Raport dnia: 81 nowych zakażeń w regionie. W kraju potwierdzono 6265 infekcji - to najwięcej w czwartej fali [INFOG… 81 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 2 mieszkańców potwierdzono dziś (26.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-26, godz. 20:30 Ponad 42 tysiące kilometrów i 21 tysięcy złotych dla chorych dzieci. Firma Lesaffre zaktywizowała pracowników po… Spacerując, biegając lub jadąc na rowerze. Ponad 42 tysiące kilometrów pokonali przez pół roku pracownicy wołczyńskiej firmy Lesaffre Polska w ramach… » więcej 2021-10-26, godz. 20:00 Kierowcy coraz częściej zapominają lub świadomie rezygnują z przewożenia dzieci w foteliku. Apel policji Opolska policja apeluje do kierowców o przewożenie dzieci w fotelikach. Tego roku podczas kontroli odnotowano już prawie 200 przypadków braku fotelika lub… » więcej 2021-10-26, godz. 19:15 Wypadek, pożar samochodu i wyciek chemikaliów. Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanej obwodnicy Niemodlina. "Tego… Po zderzeniu trzech samochodów kilka osób zostało ciężko rannych, a z jednego z pojazdów wyciekły przewożone chemikalia. To na szczęście scenariusz ćwiczeń… » więcej 2021-10-26, godz. 18:57 Samochód osobowy wypadł z drogi w Nakle i uderzył w dom Do groźnego zdarzenia doszło po południu w miejscowości Nakło w gminie Tarnów Opolski. Po godzinie 17:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o… » więcej 2021-10-26, godz. 18:00 Opolski poseł Kamil Bortniczuk ministrem sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ministrem sportu i turystyki. Opolski poseł Partii Republikańskiej Adama Bielana otrzymał powołanie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy… » więcej 2021-10-26, godz. 18:00 Rośnie liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalu tymczasowym i na oddziale zakaźnym w Opolu. "Większość z nich nie szczepiła… Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (26.10) 6265 zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku czwartej fali. W regionie przybyło 81 nowych infekcji… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Część uczniów w 39 opolskich szkołach uczy się zdalnie. "Sytuacja ta nie komplikuje płynności pracy szkół" W 39 szkołach na Opolszczyźnie nauka jest prowadzona w trybie hybrydowym. To oznacza, że po wykryciu pojedynczych przypadków zakażenia koronawirusem część… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Strzelce Opolskie: jeszcze w tym roku zabytkowa brama do parku odzyska dawny blask Rozpoczął się remont zabytkowej bramy wjazdowej do parku miejskiego w Strzelcach Opolskich. To jeden z niewielu oryginalnych elementów dawnych włości rodziny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »