Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-23, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Większość grzejników w Opolu powinna być już ciepła, ale trzeba usunąć awarie sieci. Przyszła kalendarzowa i astronomiczna jesień

Wraca ogrzewanie na opolskim Zaodrzu? [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wraca ogrzewanie na opolskim Zaodrzu? [fot. Agnieszka Pospiszyl]
ECO przywróciło dostawy ciepła w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
ECO przywróciło dostawy ciepła w Strzelcach Opolskich [fot. A. Pospiszyl]
Ruszył sezon grzewczy w Opolu, ale nie wszyscy mieszkańcy mają już ciepłe grzejniki. Większość spółdzielni nie ma stałej daty uruchomienia ogrzewania, bo analizowane są prognozy pogody.
Jeśli na przykład temperatura w nocy ma spaść poniżej 10 stopni Celsjusza, zapadają decyzje o włączeniu ciepła. - Zamawiamy ciepło z Energetyki Cieplnej Opolszczyzny dla 137 budynków na osiedlu Armii Krajowej i Malince, a z ogrzewaniem ruszyliśmy w piątek 17 września - mówi Rafał Ostrowski, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu.

- Niestety tak złożyło się, że w ostatnich dniach dostaliśmy informację od dostawcy ciepła o nowej taryfie, która zacznie obowiązywać 1 października. W ślad za tym idą podwyżki cen ciepła. Poprzednia podwyżka taryfy była w lipcu, więc intensywność podwyżek jest z pewnością odczuwalna dla mieszkańców. Na pewno lokatorzy nie będą zadowoleni, bo nikt nie lubi być konsumentem podwyżek.

Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" również rozpoczęła sezon grzewczy w piątek. Wiceprezes Edward Bublewicz przyznaje, że jak co roku są problemy z sieciami ciepłowniczymi.

- Mniejsze problemy nałożyły nam się trochę z awarią miejską. Dostaliśmy komunikat, że przy ulicy Nysy Łużyckiej i Wojska Polskiego następuje przepięcie sieci cieplnej. Problemy zahaczają niektóre ulice spółdzielcze. Mamy drobne zgłoszenia, żeby przyjść i wyregulować, ale na całe szczęście temperatury w dzień jeszcze utrzymują się na dość dobrym poziomie.

Jednocześnie Edward Bublewicz zwraca uwagę, że mieszkańcy wiedzieli o ustawieniu maksymalnej mocy grzejników w celu uniknięcia zapowietrzenia.

- Wcześniej opublikowaliśmy komunikat na naszej stronie internetowej. Wiemy jednak, że nie wszyscy to przeczytają, a szczególnie ludzie starsi. Administracje osiedla dostały polecenia i informacje zostały wywieszone na klatkach schodowych. Mam sygnały, że ta wiedza dotarła praktycznie do wszystkich. Inna sprawa: jeśli jeden z sąsiadów przeczyta ogłoszenie, niemal od razu poinformuje drugiego.

Dodajmy, wczoraj (22.09) wieczorem rozpoczęła się astronomiczna jesień, a dzisiaj jest początek jesieni kalendarzowej.
Rafał Ostrowski
Edward Bublewicz 1
Edward Bublewicz 2

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »