Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-21, 12:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Mieszkańcy wybrali najlepsze projekty w budżecie obywatelskim. Sołectwa górą

W ramach SBO powstaną m.in. boiska wielofunkcyjne [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
W ramach SBO powstaną m.in. boiska wielofunkcyjne [fot. www.facebook.com/Administracja Oświaty w Kluczborku]
6 z 25 projektów zgłoszonych do najnowszej edycji Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego doczeka się realizacji. Tak zdecydowali mieszkańcy, którzy we wrześniu oddawali głosy na wybrane przez siebie projekty. Wszystkie zwycięskie inicjatywy zostały zgłoszone przez mieszkańców sołectw. Ani jeden miejski projekt nie uzyskał wystarczającej liczby głosów, żeby wyjść poza fazę projektową.
- Koszt realizacji 6 projektów, które zyskały największą liczbę głosów, to 279,7 tys. zł – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Najwięcej punktów zdobył projekt boiska do minikoszykówki na placu zabaw w Szymiszowie. Druga była budowa boiska wielofunkcyjnego w Dziewkowicach. Kolejne projekty to bezpieczne i estetyczne ogrodzenie szkoły w Rozmierce, modernizacja świetlicy wiejskiej w Dziewkowicach, miejsca postojowe w Rozmierce oraz wiata na placu rekreacyjno-edukacyjno-sportowym w Grodzisku w ramach projektu "Łączymy pokolenia”.

Najwięcej punktów - prawie 7 tysięcy - otrzymał projekt z Szymiszowa. Ostatni z zakwalifikowanych do realizacji pomysłów uzyskał 3280 punktów. Mieszkańcy gminy mogli spośród 25 propozycji wskazać 5 inicjatyw i przyznać im od 1 do 5 głosów.
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 09:30 Najpierw Opole, Nysa i Olesno, potem Kędzierzyn-Koźle. To szpitale dla pacjentów z koronawirusem Wraz ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w IV fali pandemii, wracają obawy mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, że ich szpital znów… » więcej 2021-10-26, godz. 09:15 Nowy mural w centrum Gogolina pokazuje historię tego miasta Parowóz, kolejarze oraz piece wapienne, czyli elementy, które przyczyniły się do rozwoju Gogolina uwieczniono na nowym muralu, który powstał w centrum miasta… » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Duży pożar gospodarstwa w Grzędzinie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Całą noc trwało gaszenie budynku gospodarczego w miejscowości Grzędzin w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ogień pojawił się tam przed 21:00 wczoraj… » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Wody Polskie sprawdzają, kto i co wpuszcza do rzek. Niektórych urządzeń nie ma na mapach Pracownicy Wód Polskich sprawdzają, kto, co i na jakich zasadach wpuszcza do rzek i strumieni. Zakończono właśnie pierwszy etap, w którym metr po metrze… » więcej 2021-10-25, godz. 22:15 Raport dnia: rośnie liczba przypadków koronawirusa w kraju i regionie. Covid w kolejnych szkołach w Opolu [INFOGRAF… Mamy 39 nowych przypadków koronawirusa w województwie opolskim. W całym kraju minionej doby Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2950 nowych zakażeń. » więcej 2021-10-25, godz. 21:30 Nowe zwierzę w opolskim zoo. To Dolores, czyli samica takina złotego Opolski ogród zoologiczny ma nową lokatorkę. To samica takina złotego i ma na imię Dolores. Liczy sobie dokładnie rok, a do Opola przyjechała z czeskiego… » więcej 2021-10-25, godz. 20:30 Nysa zapowiada rewolucję drogową. "Chcemy realizować inwestycje z ogromnym rozmachem" Nysa zapowiada spory program inwestycji drogowych. W najbliższych latach miasto chce wydać na ten cel ponad 100 milionów złotych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Zaplanowana na dziś sesja rady miejskiej w Namysłowie nie odbyła się z powodu braku kworum. Cześć radnych nie pojawiła… Nie udało się zorganizować zaplanowanej na dziś (25.10) sesji namysłowskiej rady miasta. Grupa radnych opozycji, na znak protestu, nie pojawiła się na sali… » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach realizuje ogólnopolski projekt "Tydzień Uczniowskiej… Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach włączył się do ogólnopolskiej akcji 'Tydzień Uczniowskiej SuperMocy'. Uczniowie nie zawsze… » więcej 2021-10-25, godz. 18:30 Rozwój usług opiekuńczych, specjalistycznych i wolontariatu senioralnego to priorytety polityki senioralnej dla Opo… - Myślimy nad programami międzypokoleniowymi i wykorzystaniem potencjału, który drzemie w seniorach - mówiła podczas wizyty w Opolu Lidia Ułanowska, dyrektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »