Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-19, 08:48 Autor: Jacek Rudnik

II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia

I Opolski Rajd Rowerowy Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [fot. Katarzyna Doros]
I Opolski Rajd Rowerowy Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [fot. Katarzyna Doros]
I Opolski Rajd Rowerowy[fot. Katarzyna Doros]
I Opolski Rajd Rowerowy[fot. Katarzyna Doros]
- Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" RO nowy rzecznik urzędu miasta w Opolu Adam Leszczyński, zapraszając do wzięcia udziału w II Opolskim Rajdzie Rowerowym. Inicjatywa wpisuje się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i ma zachęcać do korzystania z przyjaznych dla środowiska formy transportu.
Rodzinna przejażdżka rowerowa rozpocznie się o godzinie 11:00 z ulicy Krapkowickiej przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Jak będzie przebiegać prawie 8 kilometrowa trasa II Opolskiego Rajdu Rowerowego?

- Zaczynamy w rejonie mostu im. Joachima Halupczoka, a będziemy jechali ulicami Krapkowicką, Niemodlińską, Spychalskiego, Katedralną, Łangowskiego, Sienkiewicza, Żeromskiego i to są te ulice w centrum miasta, po których zwykle rowerzyści nie decydują się na przejazd, ale muszę uspokoić kierowców, gdyż to nie będzie tak, że zamkniemy przejazd na cały dzień. Na początku peletonu będzie jechała policja i wstrzyma ruch, by umożliwić przejazd, a kiedy ostatni rowerzysta minie linię danego punktu to ruch zostanie wznowiony - wyjaśniał Adam Leszczyński.

W dalszej części rowerzyści przejadą ulicami Damrota, Krakowską, Korfantego, Piastowską i ponownie Spychalskiego i Krapkowicką dotrą do mostu im. Joachima Halupczoka.

Na finał rajdu w Parku 800-lecia odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla całych rodzin, który potrwa do godz. 16.

Adam Leszczyński przypomniał, że w każdy piątek jest możliwość bezpłatnego skorzystania w Opolu z komunikacji miejskiej, a w razie kontroli wystarczy pokazać dowód rejestracyjny pozostawionego w ten dzień w garażu samochodu.

Na finał Tygodnia Zrównoważonego Transportu z takiej możliwości dodatkowo będzie można skorzystać w najbliższą środę (22.09).
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej 2021-10-16, godz. 15:30 Pracownicy oświaty ponownie uczcili swoje święto na sportowo. W Grodkowie po raz 4. zorganizowano Bieg Belfra [ZDJ… Prawie 200 pracowników oświaty wzięło udział w dzisiejszym 'Biegu Belfra', który odbył się na ulicach Grodkowa. W ten sposób już po raz czwarty na sportowo… » więcej 2021-10-16, godz. 15:15 W opolskich lasach pojawiły się muflony. Skąd się wzięły? Mają charakterystyczne, duże rogi i są najmniejszym przedstawicielem dzikich owiec. Mowa o muflonach, które w naszym kraju najczęściej można spotkać w… » więcej 2021-10-16, godz. 13:30 Opole: na osiedlu AK powstał mural, który nie tylko ładnie wygląda, ale też chroni środowisko Nie tylko zdobi część bloku, ale także neutralizuje smog. Mowa o muralu, który powstał na osiedlu AK w Opolu na jednym z budynków przy ulicy Fieldorfa 12… » więcej 2021-10-16, godz. 12:30 Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To zajęcia nie tylko dla seniorów Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie… » więcej 2021-10-16, godz. 10:54 Raport MZ: ponad 3 tysiące nowych zakażeń w kraju. Opolszczyzna regionem z najmniejszym przyrostem liczby infekcji … 3236 nowych zakażeń, 2017 ozdrowień i 44 zgony. To bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »