Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 09:47 Autor: Jacek Rudnik

Bez rejestracji i skierowania. Opolski oddział NFZ zaprasza na konsultacje w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci''

Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolski NFZ [fot. Mariusz Chałupnik]
Barbara Pawlos [fot. Martyna Bobrowska]
Barbara Pawlos [fot. Martyna Bobrowska]
- O zrealizowaniu takiego pomysłu myśleliśmy od dawna - przyznała w rozmowie "W cztery oczy" rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapraszając do wzięcia udziału dzisiejszych (18.09) darmowych poradach i badaniach w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci". Jest szansa, że pilotażowa akcja będzie powtarzana w Opolu przynajmniej raz na kwartał.
Z konsultacji medycznych bez wymaganej rejestracji czy zapisów, będzie można skorzystać dzisiaj od godz. 10 do 14 w budynku opolskiego oddziału NFZ przy ul. Ozimskiej 72 A w Opolu.

- Przede wszystkim dentobus, czyli leczenie zębów i to nie tylko diagnoza - badanie uzębienia, ale to jest od razu na miejscu wyleczenie zębów dzieci, ponadto konsultacje laryngologiczne, badanie wad postawy i skoliozy zwłaszcza w czasach, kiedy nie było wykonywanych bilansów u lekarza POZ z powodu pandemii - wyjaśniła rzeczniczka opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Będzie też możliwość skorzystania z porad dietetycznych: - Będą porady żywieniowe razem z pomiarami cukru u dzieci, takiej oferty też nie było i Polskie Towarzystwo Diabetologiczne z nami będzie współpracowało, a matki, które mają problem z żywieniem dziecka w sensie otyłości uzyskają wszystkie możliwe porady wraz z jadłospisami.

W specjalnie przygotowanych na potrzeby akcji gabinetach na parterze budynku opolskiego NFZ do dyspozycji będą też pediatra i logopeda.

Od stycznia NFZ płaci "bezlimitowo" za wszystkie świadczenia dla dzieci i to zarówno w poradniach specjalistycznych, jak i leczeniu szpitalnym. Jeśli podczas konsultacji okaże się, że jest konieczne dalsze leczenie to nie powinno być problemu z uzyskaniem takiego świadczenia.

Dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w konsultacjach przewidziano losowanie nagród. Niewątpliwą atrakcją będą też dla maluchów wozy strażackie i policyjne, które zaparkują przed siedzibą opolskiego oddziału NFZ.

Jest szansa, że pilotażowa akcja opolskiego NFZ będzie kontynuowana przynajmniej raz na kwartał. Barbara Pawlos przypomniała też o nowej usłudze NFZ, czyli możliwości korzystania z porad w ramach teleplatformy pierwszego kontaktu pod numerem 800 137 200. Z przygotowanych w czterech językach konsultacji mogą korzystać jedynie osoby ubezpieczone.

Po zakończeniu wstępnego wywiadu z pacjentem następuje decyzja, czy jest konieczne połączenie z lekarzem, a ten w razie konieczności może wystawić e-skierowanie, e-receptę oraz e-zwolnienie.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 16:00 Oszust i podpalacz z Głogówka stanie przed sądem Dokonywał licznych oszustw, podpalił dwa mieszkania w Głogówku. Innym razem dla rozrywki wszczął fałszywy alarm angażujący służby ratunkowe. Straty… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 XXVI Seminarium Śląskie. Historycy polscy i niemieccy rozmawiają o powstaniach i plebiscycie. "Temat ciągle budzi duże… W Kamieniu Śląskim rozpoczęło dzisiaj (26.10) XXVI Seminarium Śląskie. Spotkanie historyków polskich i niemieckich w tym roku poświęcone jest kwestii… » więcej 2021-10-26, godz. 15:45 Wypadek, pożar samochodu i wyciek chemikaliów. Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanej obwodnicy Niemodlina. "Tego… Po zderzeniu trzech samochodów kilka osób zostało ciężko rannych, a z jednego z pojazdów wyciekły przewożone chemikalia. To na szczęście scenariusz ćwiczeń… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Brzeska policja szuka świadków potrącenia. Nie wiadomo, kim jest ofiara Policjanci z Brzegu apelują o pomoc w identyfikacji ofiary wypadku, do którego doszło wczoraj (25.10) chwilę po 9 rano, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Piastowskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:15 "Jakie koszty poniósł urząd marszałkowski w związku z procesem z Aliną Czyżewską?". Tomasz Gabor chce wyjaśnień… Tomasz Gabor, wojewódzki radny Solidarnej Polski chce wyjaśnień dotyczących szczegółów procesu, który urząd marszałkowski w Opolu wytoczył Alinie Czyżewskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:00 Podpalacz śmietników zatrzymany w Kędzierzynie-Koźlu. Grozi mu do 5 lat więzienia Do 5 lat więzienia grozi 28-latkowi zatrzymanemu przez kędzierzyńską policję pod zarzutem podpalenia wiat śmietnikowych. Mężczyzna dopuścił się niszczenia… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 Resocjalizacja nie przyniosła efektu? Recydywista napadł na 66-latka Nawet 7,5 roku więzienia grozi 40-latkowi, który niemal tuż po wyjściu z zakładu karnego napadł na mieszkańca gminy Ozimek. » więcej 2021-10-26, godz. 11:58 Zakażenie koronawirusem w szkole podstawowej w Brzegu Zakażenie koronawirusem w PSP nr 3 przy ul. Kamiennej w Brzegu. Urząd miasta informuje, że od 26 do 29 października zostają zawieszone zajęcia stacjonarne… » więcej 2021-10-26, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 6200 zakażeń w kraju, zmarły 93 osoby. W regionie zachorowało 81 osób Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 81 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce w związku z pandemią… » więcej 2021-10-26, godz. 11:00 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach. Dwa zdarzenia na DK 46 Do dwóch groźnych zdarzeń doszło w ostatnich godzinach na drogach województwa opolskiego. W nocy w Chrząstowicach, na drodze krajowej nr 46 z Opola do Ozimka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »