Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-15, 18:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Dzieci w drobniakach zebrały 10 tysięcy złotych na pomoc dla swoich rówieśników

Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Jedno, dwu- i pięciogroszówki zbierali uczniowie z Kędzierzyna-Koźla. Przez ponad rok nazbierali tego tak dużo, że po przeliczeniu okazało się, że mają niemal 10 tysięcy złotych. Teraz kwota ta trafi do potrzebujących dzieci z tego miasta, a za zaangażowanie w akcję „Gorączka złota” przedstawiciele poszczególnych placówek zostali dzisiaj (15.09) uhonorowani symbolicznymi statuetkami.
- Mamy w tym mieście wspaniałe dzieciaki, które chcą pomóc innym – mówi Włodzimierz Kominek, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu. - Młodzi ludzie zbierają środki finansowe, głównie te najdrobniejsze pieniążki, po to, aby wspomóc dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej. W sumie zebrano kwotę blisko 10 tys. zł.

Akcja „Gorączka złota” organizowana jest przez PCK od 20 lat. Kędzierzyński oddział uczestniczy w niej niemal od początku.

- To jest też akcja edukacyjna, gdzie pokazujemy młodym ludziom, że nawet niewielka pomoc może mieć wymierny skutek – mówi Dawid Drosz, p.o. dyrektorka opolskiego oddziału okręgowego PCK. - Na co te pieniądze są przeznaczane? Przede wszystkim na dożywienie dzieci w szkołach oraz trafiają do potrzebujących. Środki te wracają do poszczególnych placówek. To nauczyciele, opiekunowie, pedagodzy kwalifikują, wskazują osoby, którym należałaby się pomoc.

W akcję „Gorączka złota” w Kędzierzynie-Koźlu włączyło się 25 instytucji, placówek oświatowych oraz trzy osoby indywidualne.
Włodzimierz Kominek
Dawid Drosz

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 15:30 64-letnia kobieta wykrwawiła się w Paruszowicach. Wcześniej alarmowała policję o awanturze domowej Tragiczny finał awantury domowej w Paruszowicach (gmina Byczyna). 64-letnia kobieta wykrwawiła się w pobliżu domu swojego konkubenta. » więcej 2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »