Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-15, 18:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Dzieci w drobniakach zebrały 10 tysięcy złotych na pomoc dla swoich rówieśników

Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Podsumowanie akcji "Gorączka złota" w Kędzierzynie-Koźlu [fot. P. Pękala]
Jedno, dwu- i pięciogroszówki zbierali uczniowie z Kędzierzyna-Koźla. Przez ponad rok nazbierali tego tak dużo, że po przeliczeniu okazało się, że mają niemal 10 tysięcy złotych. Teraz kwota ta trafi do potrzebujących dzieci z tego miasta, a za zaangażowanie w akcję „Gorączka złota” przedstawiciele poszczególnych placówek zostali dzisiaj (15.09) uhonorowani symbolicznymi statuetkami.
- Mamy w tym mieście wspaniałe dzieciaki, które chcą pomóc innym – mówi Włodzimierz Kominek, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu. - Młodzi ludzie zbierają środki finansowe, głównie te najdrobniejsze pieniążki, po to, aby wspomóc dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej. W sumie zebrano kwotę blisko 10 tys. zł.

Akcja „Gorączka złota” organizowana jest przez PCK od 20 lat. Kędzierzyński oddział uczestniczy w niej niemal od początku.

- To jest też akcja edukacyjna, gdzie pokazujemy młodym ludziom, że nawet niewielka pomoc może mieć wymierny skutek – mówi Dawid Drosz, p.o. dyrektorka opolskiego oddziału okręgowego PCK. - Na co te pieniądze są przeznaczane? Przede wszystkim na dożywienie dzieci w szkołach oraz trafiają do potrzebujących. Środki te wracają do poszczególnych placówek. To nauczyciele, opiekunowie, pedagodzy kwalifikują, wskazują osoby, którym należałaby się pomoc.

W akcję „Gorączka złota” w Kędzierzynie-Koźlu włączyło się 25 instytucji, placówek oświatowych oraz trzy osoby indywidualne.
Włodzimierz Kominek
Dawid Drosz

Wiadomości z regionu

2022-01-23, godz. 20:35 Remont sali obsługi klientów ZUS w Opolu. Petenci są kierowani na pierwsze piętro i poziom minus jeden Rozpoczął się remont sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Klienci są przyjmowani w pomieszczeniach zastępczych, ale modernizacja… » więcej 2022-01-23, godz. 19:40 Raport dnia. 1036 nowych infekcji w regionie, w kraju ponad 34 tys. [INFOGRAFIKA] 1036 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (23.01) o 34 088 nowych infekcjach i śmierci 25 zakażonych… » więcej 2022-01-23, godz. 19:30 Maseczki dla zapominalskich. Nyski PKS pomaga pasażerom chronić się przed koronawirusem Pasażerowie, którzy zapomnieli maseczek, mogą otrzymać je od kierowców autobusów należących do nyskiego PKS-u. » więcej 2022-01-23, godz. 19:00 Politechnika Opolska: nowe stanowisko do wypożyczania i zwrotów książek. ''Nasi studenci są zachwyceni'' Studenci Politechniki Opolskiej mogą już korzystać z samodzielnego stanowiska do wypożyczania i zwrotów książek. To nowość w uczelnianej bibliotece, która… » więcej 2022-01-23, godz. 17:00 PKP rozpoczęły kolejną akcję społeczną ''Bezpieczny Przejazd''. Ma zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom Ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł i wjeżdżanie pod opadające rogatki - to główne powody zdarzeń na przejazdach kolejowych, spowodowanych przez… » więcej 2022-01-23, godz. 15:52 Samochód dachował i wpadł do rzeki w gminie Zębowice, a w Kluczborku mężczyzna wpadł do Młynówki Dwie interwencje dotyczące płytkich rzek odnotowali wczesnym popołudniem strażacy na Opolszczyźnie. Nie ma rannych. » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Trzy nowe kierunki studiów chce uruchomić PWSZ w Nysie Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przygotowują się do nowego roku akademickiego. Uczelnia chce poszerzyć ofertę studiów magisterskic… » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Więcej pasażerów i kursów. MZK w Opolu podsumował 2021 rok MZK w Opolu podsumowuje miniony rok. Był on bardzo intensywny i wymagający. Oprócz przygotowań pod elektryfikację taboru czy organizacji dni otwartych zajezdni… » więcej 2022-01-23, godz. 13:10 Ferie 2022. Prawie 200 form wypoczynku zarejestrowanych w Kuratorium Oświaty w Opolu Na tydzień przed feriami Kuratorium Oświaty w Opolu zarejestrowało 186 form wypoczynku dla 6242 uczestników. Przypomnijmy, według wytycznych GIS i Ministerstwa… » więcej 2022-01-23, godz. 13:00 Szkoła podstawowa w Gorzowie Śląskim będzie mieć łącznik z halą sportową? Gmina szuka pieniędzy Do budowy łącznika między Publiczną Szkołą Podstawową w Gorzowie Śląskim a halą sportową przygotowuje się tamtejszy magistrat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »