Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-23, 17:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole zagra w rytmie festiwalu. Nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP

Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskim rynku nie zabraknie wydarzeń okołofestiwalowych związanych z 58. KFPP [fot.M.Matuszkiewicz]
W stolicy regionu muzyczny klimat związany z rozpoczynającym się w przyszły piątek (03.09) 58. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki będzie można poczuć nie tylko w amfiteatrze, ale również w pozostałych częściach miasta. Przygotowano wiele wydarzeń okołofestiwalowych. Wśród nich koncerty, Kawiarenka z Gwiazdami oraz tradycyjne odsłonięcie gwiazd w alei na rynku.
- Cieszymy się, że i w tym roku festiwal się odbędzie. Dla naszego miasta to niezwykłe święto - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- W tym roku wracamy do takiego szerokiego świętowania w stolicy polskiej piosenki festiwalu, który jest najdłużej trwającym polskim festiwalem. Chcieliśmy zaprosić mieszkańców nie tylko do świętowania w opolskim amfiteatrze, ale również wzorem lat ubiegłych zrobiliśmy wiele, aby w całym mieście, zwłaszcza w rynku działo się dużo.

Wydarzenia okołofestiwalowe rozpoczną się w piątek (03.09) o godzinie 17.00 na Stawku Zamkowym, a godzinę później na opolskim rynku pojawi się Fisz Emade Tworzywo, który zaprezentuje swoje utwory. Natomiast w sobotę o godzinie 13.30 ruszy "Kawiarenka z Gwiazdami".

- Kawiarenka nie może odbyć się bez Marii Szabłowskiej, która jest gospodynią tego miejsca już od wielu lat. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę między godziną 13.30, a 16.00 pojawi się wiele gwiazd polskich. Wśród nich Stan Borys, zespół Trubadurzy i dawno niewidziany solowo Bartosz Królik, który jest założycielem grupy Sistars - dodaje Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Nie zabraknie również opolski gwiazd, które na rynku wykonają największe polskie przeboje.

- Wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury zapraszamy na koncert "Róbmy swoje", czyli opolskie przeboje w opolskich głosach. Wystąpi czworo wokalistów znanych z muzycznych programów. Będzie to Anna Malek, Łukasz Szuba, Michał Bober i Jędrzej Skiba. Zaśpiewają przeboje Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, zespołu Rezerwat i wielu innych znanych - podkreśla Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury opolskiego urzędu miasta.

W tym roku odsłonięte zostaną gwiazdy: Jerzego Stuhra, Krystyny Prońko, Sławka Łozowskiego, Stana Borysa i Haliny Młynkowej.

Przypomnijmy, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się 3 września i potrwa cztery dni. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Arkadiusz Wiśniewski
Jarosław Wasik
Magdalena Matyjaszek

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Ma dwa mieszkania i czuje się zastraszany. Prezydent Opola zabiera głos w sprawie mieszkań w OTBS - To jest próba zastraszenia mnie i powstrzymania tych zmian, które w spółce WiK się dzieją - tak mówił dziś (18.05) podczas konferencji prasowej prezydent… » więcej 2022-05-18, godz. 12:17 Potrzebował pieniędzy na komunię, więc kradł. Policjanci z Ozimka zatrzymali złodzieja katalizatorów Mundurowi z Ozimka zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o cztery kradzieże katalizatorów, a także włamanie do maszyny budowlanej i kradzież z… » więcej 2022-05-18, godz. 12:15 Pijany kierowca TIR-a zatrzymany w Wołczynie. Wydmuchał 2,5 promila! Kompletnie pijany kierowca ciężarówki z naczepą o wadze przeszło 25 ton został zatrzymany przez mundurowych z Wołczyna. Zatrzymanie było efektem zgłoszenia… » więcej 2022-05-18, godz. 11:15 Tygodniowy raport MZ: ponad 2,5 tys. zakażeń koronawirusem, w tym 84 w naszym regionie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 12 do 18 maja odnotowano w Polsce 2534 zakażenia koronawirusem, w tym 84 na Opolszczyźnie. 237 przypadków to ponowne… » więcej 2022-05-18, godz. 11:04 Uciekał porsche, a potem na piechotę. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę Opolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę porsche, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek (16.05)… » więcej 2022-05-18, godz. 09:42 III Kongres Demograficzny w Opolu. Prof Rauziński: "Potrzebne są strategie na szczeblu krajowym i samorządowym" - Od lat badania wskazują na to, że idzie głęboki kryzys demograficzny - mówił w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' demograf prof. Robert Rauziński. Jego zdaniem… » więcej 2022-05-18, godz. 09:00 Warsztaty dla mam już w sobotę. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-17, godz. 21:15 Powiat krapkowicki zyskał nowe mieszkanie chronione. W Gogolinie zamieszkają dwie młode osoby W Gogolinie przy ul. Spacerowej powstało kolejne w powiecie krapkowickim mieszkanie chronione dla dwóch osób, które opuszczają rodziny zastępcze. W jeszcze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »