Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-04, 12:22 Autor: Mariusz Chałupnik

Wyszedł z więzienia, cztery razy napadł i okradł tego samego mężczyznę. 54-latek szybko może wrócić "za kratki"

Policja - [fot: Daniel Klimczak]
Policja - [fot: Daniel Klimczak]
Czterokrotnie został napadnięty i okradziony przez tego samego napastnika. W połowie lipca do jednego z opolskich komisariatów zgłosił się 84-latek, który policjantom zgłosił, że po raz kolejny pod jednym ze sklepów zaatakował go nieznany mu mężczyzna.
Seniorowi nie pomogła nawet zmiana sklepu, ponieważ napastnik pojawił się także pod innym punktem handlowym.

- Po dwóch tygodniach udało się namierzyć tego mężczyznę i przyłapać go na "gorącym uczynku" - mówi młodsza aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy KMP w Opolu. - 29 lipca około godz. 18.00 mundurowi zauważyli starszego mężczyznę przyciśniętego do muru sklepu. Natomiast znany im dobrze agresor przytrzymywał tego seniora i przeszukiwał jego kieszenie. Napastnik został natychmiast zatrzymany. Okazał się nim 54-latek, dobrze znany policjantom. Ten mężczyzna kilka dni temu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa.

54-latek usłyszał cztery zarzuty kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna został doprowadzony - zgodnie z decyzją sądu - do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy, grozi mu do 12 lat więzienia.
młodsza aspirant Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2022-05-20, godz. 22:00 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej 2022-05-20, godz. 19:45 Kontrole autobusów szkolnych. Było kilka niedociągnięć Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrolowali w tym tygodniu pojazdy dowożących dzieci i młodzież do szkół na Opolsz… » więcej 2022-05-20, godz. 19:15 Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali… » więcej 2022-05-20, godz. 18:30 "Wojna wymaga szczególnych działań, jeżeli chodzi o ratownictwo". Sprzęt dla strażaków z Ukrainy Sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych trafi do strażaków z obwodu iwanofrankowskiego. To m.in. specjalistyczne hełmy, ubrania, latarki i węże, które… » więcej 2022-05-20, godz. 18:00 Od Mazur po góry i zagranicę. Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca" Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na opolski rynek wróciły Międzynarodowe Targi Turystyki 'W stronę słońca'. Do niedzieli chętni mogą odwiedzać… » więcej 2022-05-20, godz. 17:15 Przedstawiciele KAS ujawnili podrobione towary. Wartość zatrzymanych rzeczy to około 400 tysięcy złotych Odzież i torebki z podrobionymi logami znanych marek ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2022-05-20, godz. 16:15 "Aby pamiętać o wymiarze duchowym". Sezon komunijny w pełni Trwa okres komunijny, a wraz z nim... poszukiwanie prezentów. Najczęściej zaproszeni goście decydują się na zakup zegarka, medaliku czy roweru. Księża… » więcej 2022-05-20, godz. 15:32 Zamek w Mosznej na monecie NBP. Będzie w obiegu od poniedziałku Narodowy Bank Polski poinformował, że od 23 maja dostępna będzie w obiegu nowa moneta okolicznościowa z serii „Odkryj Polskę” - „Zamek w Mosznej”… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »