Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-03, 17:00 Autor: Maja Laksy, Piotr Wójtowicz

Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami na policję''

Zdjęcie ilustracyjne [fot. policja]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. policja]
Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują, największy hałas zaczyna się około północy i trwa nawet do rana. Asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu mówi, że problem z wyścigami samochodowymi jest znany policjantom. Tylko w ubiegły weekend, w związku z przekroczeniem prędkości przy ul. Ozimskiej, zatrzymano kilkudziesięciu kierowców.
- Nic tak nie boli jak represje mandatowe i kierowanie wniosków do sądu. Po takie narzędzia sięgamy. W ostatni weekend policjanci skontrolowali 40. kierujących, ujawnili 22 wykroczenia, z czego 11 za przekroczenie prędkości. - dodaje Agnieszka Nierychła z KMP w Opolu.

- Ja przy Plebiscytowej mieszkam. Nawet okna nie można otworzyć. Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami na policje. - mówi jedna z mieszkanek ul. Plebiscytowej.

- Powinni tutaj fotoradar ustawić. Wystarczy, że ktoś będzie starał się na przeciwko Lewiatana przejść przez pasy i może dojść do wypadku. Ja od tygodnia obserwuję, że jeździ jakiś sportowy, czerwony samochód. Ze straszną prędkością, bo widać jak on dosłownie mignie - informuje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że już od 1 grudnia drastycznie zwiększą się kary dla piratów drogowych. Nowelizacja przepisów zakłada, że przekraczając prędkość o 30 km/h (niezależnie od zabudowania terenu) kierowca może otrzymać mandat w wysokości do 1,5 tys. zł.
Agnieszka Nierychła, mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »