Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-31, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Muzeum Wsi Opolskiej uczy rozpoznawać lokalne rośliny i zwierzęta. Placówka zaprasza na bezpłatne weekendowe warsztaty

Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
Warsztaty przyrodnicze w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Joanna Tymczyszyn]
W Muzeum Wsi Opolskiej można lepiej poznać lokalną przyrodę, a także dowiedzieć się, jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Okazją do tego są bezpłatne warsztaty organizowane w jednej z muzealnych zagród.
- To świetna propozycja dla całych rodzin - zapewniają organizatorzy.

- Będziemy rozmawiać i uczyć się poznawać zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym. Będziemy uczyć się o bobrach, o rybach, ptakach. Będziemy wykorzystywać różne przyrządy, takie jak siatki, lupy - mówi Agnieszka Mulawa, która prowadzi warsztaty.

- Córka interesuje się przyrodą. Ma dużą ciekawość świata i liczymy, że dowiemy się czegoś, czego do tej pory się nie dowiedziałyśmy z książek - wskazuje pani Anna.

- Ja bym chciała zobaczyć zwierzątka i kwiatki różne - zdradza 8-letnia Emilia.

- Przyszedłem tu ze swoi wnukiem, który przyleciał z dalekiego Meksyku. Wyobraził sobie, że tu biegają kurki, kogutek pieje, może owieczki też chodzą. Łowienie ryb może też będzie - dodaje pan Andrzej.

- Ludzie są zaskoczeni tym, jak dużo różnych zwierząt można wyłowić z takiego, wydawałoby się, zwykłego stawu. Są w ogóle zaskoczeni bioróżnorodnością, którą można odkryć - zauważa prowadząca zajęcia.

- Ze względu na to, że zmieniły warunki przyrodnicze, przede wszystkim wycinanie drzew, osuszanie bagien, poziom wody się też zmieniał. Zmienia się temperatura, kiedyś mieliśmy wyraźny podział na wiosnę, lato, jesień i zimę. To też przekładało się na przyrodę przez ostatnich 100 - 150 lat - wskazuje Tomasz Dziedzic z Muzeum Wsi Opolskiej.

Dodajmy, że zajęcia będą organizowane także jutro (01.08). Kolejne grupy będą mogły wziąć w nich udział o 10:00, 11:30 i 13:00. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do muzeum.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »