Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-26, 10:05 Autor: Agnieszka Stefaniak

2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał się lód

2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni [fot. policja]
2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni [fot. policja]
2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni [fot. policja]
2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni [fot. policja]
St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia wręczył szef MSWiA Mariusz Kamiński. Odznaczenia wręczył szef MSWiA minister Mariusz Kamiński. Słowa uznania przekazał Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.
Znaleźli się w gronie 40 policjantów z całego kraju, którzy zostali docenieni za poświęcenie. Z narażeniem własnego życia i zdrowia ratowali innych albo mienie.

Kędzierzyński policjanci w styczniu zostali skierowani na akwen, gdzie załamał się lód pod kobietą. Poszkodowana wpadła do wody i nie umiała wydostać się z przeręblu. - Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce błyskawicznie podjęli decyzję o wejściu do wody. Wykorzystując różne przedmioty stworzyli tak zwany „łańcuch życia”. Jeden z nich stojąc w wodzie asekurował kolegę, który idąc w kierunku kobiety rozbijał pięściami lód. Po dotarciu do poszkodowanej, szybko wyciągnęli ją na brzeg i przekazali pod opiekę medyków - relacjonuje rzecznik policji.

Odznaka imienia podkom. Policji Andrzeja Struja została ustanowiona w 2021 roku dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego podkomisarza. Będąc na urlopie policjant zwrócił uwagę agresywnym chuliganom, którzy na oczach pasażerów demolowali tramwaj. W wyniku podjętej interwencji podkomisarz Struj zginął od ciosu zadanego nożem.

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »