Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-26, 08:53 Autor: Justyna Maćkowiak/Agnieszka Stefaniak

Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu"

Szpital tymczasowy w Opolu [fot. archiwum USK w Opolu]
Szpital tymczasowy w Opolu [fot. archiwum USK w Opolu]
Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
Dariusz Madera [fot. Marcin Boczek]
- Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który prowadzi szpital tymczasowy w CWK.
Zgodnie z umową zawartą między opolskim wojewodą a prezydentem miasta szpital w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu będzie działał do końca przyszłego roku.

- Niepokojące jest to, że od czwartku (22.07) trafiły do nas 4 kolejne osoby - dodaje dyrektor Madera.

- Byliśmy ostatnio przyzwyczajeni do tego, że pacjenci nie trafiają do szpitala. Jak już - to są to pojedyncze przypadki. A od czwartku mamy 4 nowe osoby, co oznacza, że coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu. Sam szpital ma ten swój charakter zabezpieczenia pacjentów covidowych, ale odciążenie również pozostałych szpitali, po to, żeby nie trzeba było przekształcać oddziałów wewnętrznych w oddziały covidowe - mówi Madera.

- Ważne jest, aby kolejne fale pandemii były słabsze, żeby nie wpływały na nasze życie codzienne, a system zdrowia wytrzymał napór pacjentów - zaznacza gość Radia Opole.

- Tutaj niezbędne jest oczywiście szczepienie. To, abyśmy się wszyscy szczepili. Byśmy zadbali o to, aby większość Polaków była zaszczepiona, bo wtedy uniemożliwiamy transmisję tego wirusa i wracamy do normalności - dodaje Madera.

Do tej pory w Polsce wykonano ponad 33 miliony szczepień. W pełni zaszczepionych jest prawie 17 milionów osób.
Dariusz Madera 1
Dariusz Madera 2

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »