Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-21, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

Spada bezrobocie w regionie. "To oznacza dobre tempo w poprawie sytuacji na rynku pracy"

Oferty pracy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Oferty pracy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Na koniec czerwca stopa bezrobocia w woj. opolskim wynosiła 6,4% i była o 0,5 punktu procentowego niższa niż w czerwcu 2020 roku. W skali miesiąca ubyło 693 osób bezrobotnych. Poprawia się sytuacja na opolskim rynku pracy, a firmy coraz częściej szukają pracowników.
- Możemy mówić o dłuższym trendzie spadku bezrobocia w regionie - mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Czerwiec to jest kolejny miesiąc z rzędu od marca, gdzie całkiem spora liczba osób odpływa z urzędów pracy. To był miesiąc, w którym stopa bezrobocia spadła 0,2 punktu procentowego, co oznacza dosyć dobre tempo w poprawie sytuacji na rynku pracy. O kilkaset spadła także liczba osób bezrobotnych i w tej chwili wynosi około 23 tysięcy.

Dyrektor WUP zauważa, że coraz więcej ofert pracy jest rejestrowanych przez powiatowe placówki. - Zdecydowanie tych ofert jest więcej niż przed rokiem, kiedy mieliśmy pierwszą falę pandemii - dodaje Maciej Kalski. - Standardowo i zwyczajowo najlepsza sytuacja jest w Opolu oraz w powiatach oleskim, strzeleckim i krapkowickim. Choć pracodawcy mogą powiedzieć, że z ich perspektywy sytuacja najtrudniejsza, bo im może brakować rąk do pracy. W powiatach południowych, czyli głubczyckim, prudnickim, nyskim ta stopa bezrobocia jeszcze niedawno oscylowała wokół 10% albo przekraczała tą bezpieczną granicę ostrożności. Tam wskaźniki bezrobocia spadły w sposób wyraźny.

W czerwcu w bazie powiatowych urzędów pracy w regionie znajdowało się blisko 3 tysiące ofert zatrudnienia i aktywizacji osób bezrobotnych.
Maciej Kalski cz.1
Maciej Kalski cz.2

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »