Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-15, 13:10 Autor: Piotr Wójtowicz

Uwaga kierowcy! Ostrożniej na drodze z Szydłowca Śląskiego do Lewina Brzeskiego

Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Zniszczony odcinek drogi w rejonie Szydłowca Śląskiego [fot. Słuchacz]
Droga z Szydłowca Śląskiego do Lewina Brzeskiego wymaga naprawy. Nasz słuchacz zwraca uwagę, że ubytki pojawiły się po zimie i do dziś nie zostały załatane.
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu Jacek Dziadkiewicz zapewnia, że ten uszkodzony fragment zostanie załatany w najbliższym czasie. - Nasze służby patrolują ten odcinek i na pewno te ubytki zostaną uzupełnione w ramach remontów cząstkowych - mówił w miniony piątek (08.07) Jacek Dziadkiewicz. Natomiast jak sprawdziliśmy do wczoraj (14.07) ubytki nie zostały załatane.

Natomiast dyrektor zapewnia: - Ta droga jest bardzo ważna dla nas, dlatego podjęliśmy działania w celu wykonania II etapu przebudowy drogi (pierwszy został wykonany przez Magnuszowice) na odcinku Szydłowiec Śląski - Magnuszowice. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczęliśmy przygotowanie dokumentacji w tej sprawie.

Dyrektor ZDP zwraca uwagę, że trasa jest niszczona przez samochody ciężarowe, które przewożą urobek z kopalni w Graczach. Powiat ten odcinek drogi powiatowej zgłosił do Planu Transportowego Województwa Opolskiego 2030 celem otrzymania wsparcia finansowego. - To jest trudny teren - podkreśla Dziadkiewicz.

- Droga jest położona na terenie gliniastym i gdy woda dostaje się do podłoża, wówczas dochodzi do deformowania nawierzchni. W tej chwili opracowywany jest projekt remontu tego odcinka, który ma zostać wyremontowany w przyszłym roku.
Jacek Dziadkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej 2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej 2021-09-18, godz. 15:30 "Naszym obowiązkiem jest tu przyjeżdżać". Uroczystości upamiętniające pomordowanych 75 lat temu żołnierzy NSZ… Przed krzyżem brzozowym na terenie dawnego majątku Scharfenberg w Malerzowicach Wielkich rozpoczęły się dziś przed południem (18.09) uroczystości upamiętniające… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »