Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 17:20 Autor: Witold Wośtak

Trzy razy opolscy strażacy wyjeżdżali dziś do akcji ratunkowych nad wodą. Jednej osoby nie udało się uratować

Akcja ratunkowa - kąpielisko Bolko [fot. Mario]
Akcja ratunkowa - kąpielisko Bolko [fot. Mario]
Do trzech groźnych sytuacji doszło dzisiaj (20.06) na akwenach województwa opolskiego. Przed 14:40 strażacy otrzymali informację, że na kąpielisku Bolko w Opolu młody mężczyzna spadł ze skarpy na kamienie.
Kiedy strażacy dotarli na miejsce, był już na brzegu pod opieką pogotowia ratunkowego. Niecałą godzinę później strażacy zostali wezwani nad Jezioro Srebrne w Januszkowicach, bo jedna z osób miała znajdować się pod wodą.

- W tym przypadku zadysponowano 5 zastępów i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Opole” - mówi aspirant sztabowy Dariusz Grudzień ze stanowiska kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Podjęto działania, aby ustalić w którym miejscu znajduje się ta osoba, a później ruszyły poszukiwania. Ta osoba została wydobyta spod wody przez nurka i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który znajdował się na miejscu zdarzenia. Trwa akcja reanimacyjna tej osoby. W działaniach brało również udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

AKTUALIZACJA - mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Do trzeciego zdarzenia doszło również na kąpielisku Bolko. Jedna osoba straciła przytomność, znajdując się w wodzie. Udało się ją wyciągnąć, udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i teraz jest już przytomna.
Dariusz Grudzień

Wiadomości z regionu

2021-08-04, godz. 14:19 List z "wkładką" nie dotarł do odbiorcy. Przesyłkę zatrzymał wychowawca 6-stronicowy list z przepisami dotyczącymi ograniczeń pandemicznych nadany do jednego z osadzonych w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich przykuł uwagę… » więcej 2021-08-04, godz. 13:00 Polityka mieszkaniowa, zdrowotna, rozwój opieki nad najmłodszymi, przyjazny rynek pracy. To mają być filary Strategii… Opolszczyzna, obok województwa świętokrzyskiego jest na szarym końcu demograficznym. W naszym regionie rodzi się najmniej dzieci, a społeczeństwo szybko… » więcej 2021-08-04, godz. 12:38 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 12:22 Wyszedł z więzienia, cztery razy napadł i okradł tego samego mężczyznę. 54-latek szybko może wrócić "za krat… Czterokrotnie został napadnięty i okradziony przez tego samego napastnika. W połowie lipca do jednego z opolskich komisariatów zgłosił się 84-latek, który… » więcej 2021-08-04, godz. 10:55 Biegi Tropem Wilczym 15 sierpnia w pięciu opolskich miastach. Trwają zapisy W pięciu opolskich lokalizacjach 15 sierpnia zostanie zorganizowany 'Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. '. Termin wydarzenia ze względu na… » więcej 2021-08-04, godz. 10:53 Raport MZ: 3 nowe infekcje COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 4 zgony i 164 zakażenia 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 10:15 Trwają konsultacje Strategii Demograficznej 2040. Dziś debata z udziałem opolskich samorządówców Samorządy oczekują na propozycje rządu, same też prowadzą działania na rzecz większej dzietności. » więcej 2021-08-04, godz. 09:15 Granat w paczce w siedzibie firmy kurierskiej przy ul. Partyzanckiej w Opolu? [AKTUALIZACJA] W jednej z firm kurierskich przy ulicy Partyzanckiej w Opolu znaleziono granat bez zawleczki. Tak wynikało z pierwszych informacji, do jakich dotarł nasz reporter… » więcej 2021-08-04, godz. 07:15 Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Nie tylko w lesie i przy drodze, także na opuszczonej posesji Są zostawiane w lesie, przy ruchliwych drogach czy na opuszczonej posesji. Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Zdaniem wolontariuszy Towarzystwa Opieki… » więcej 2021-08-04, godz. 07:00 Strzelce Opolskie: są pierwsze wyniki prac ekshumacyjnych - więźniów chowano nago, trumny wrzucano jak popadnie [Z… Po tygodniu od rozpoczęcia prac ekshumacyjnych na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich odkryto kilkadziesiąt jam grobowych, pochodzących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »