Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-19, 18:05 Autor: Daniel Klimczak

W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym kraju"

Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.
To już XXII edycja imprezy. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Mażoretek Polskich w Opolu Stanisław Rewieński, w czasie prezentacji jurorzy oceniają ogólny wizerunek zespołów, technikę wykonania oraz jakość choreografii.

- Dzieci pokazują efekty całorocznej pracy w różnych kategoriach. Od kadetek, poprzez juniorki i seniorki. Występują z różnymi rekwizytami, z batonem, z pomponem, z buławą, z flagą. Pokazują również choreografie sceniczne, show mażoretkowe - tłumaczy.

Zarówno zawodniczki, jak i ich trenerki wskazują, że przygotowanie dobrego występu wymaga wielu godzin pracy. Jak dodają, to sport, który dostarcza wielu wrażeń i warto, by upowszechniał się on w naszym kraju.

- Powinno się ćwiczyć dużo, każdy intensywnie i regularnie. Powinno się też rozciągać przynajmniej raz w tygodniu - zdradza Małgorzata z Rabki.

- Najlepiej spontanicznie zadziałać i po prostu działać na zasadzie akcja-reakcja. Albo się to ma, albo się tego nie ma - tłumaczy pani Ewa z Oświęcimia.

- To jest pasja dziewczyn po prostu, one to kochają, mają z tego frajdę. Jest to super widowisko i te mistrzostwa są m. in. po to, żeby to upowszechnić - dodaje pani Agata z Kościana.

Dodajmy, że impreza potrwa do jutra (20.06), jednak wyniki powinny być znane dopiero w poniedziałek. Najlepszych 38 choreografii otrzyma możliwość udziału w mistrzostwach świata. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa organizatorzy nie zdecydowali się na występy przy udziale publiczności. Występy można jednak oglądać na żywo w mediach społecznościowych.
Stanisław Rewieński
Uczestniczki zawodów

Wiadomości z regionu

2021-07-31, godz. 08:15 Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Prace ruszyły pełną parą Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Zgodnie z polityką oświatową przyjętą przez władze miasta, do 2030 roku ma ich powstać jeszcze co najmniej… » więcej 2021-07-30, godz. 23:30 W sobotę do Pawłowiczek zjadą stare motocykle, samochody i traktory Stowarzyszenie Miłośnicy Pojazdów Zabytkowych zaprasza na Rajd Miłośników Starej Motoryzacji, który odbędzie się w sobotę (31.07) w Pawłowiczkach. W… » więcej 2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »