Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-16, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia. W Polsce zmarły 62 zarażone osoby. USK wznawia możliwość odwiedzin pacjentów

Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz hakan german z Pixabay]
Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz hakan german z Pixabay]
12 osób na Opolszczyźnie, a 241 w całej Polsce zaraziło się koronawirusem minionej doby. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (16.06) również o 62 zgonach osób zakażonych COVID-19.
Wirus był bezpośrednią przyczyną 12 zgonów, a 50 zmarłych miało też inne problemy zdrowotne. Główna Inspekcja Sanitarna przekazała, że na Opolszczyźnie odnotowano 4 przypadki śmiertelne w powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, krapkowickim i nyskim.

Na Opolszczyźnie najwięcej infekcji wykryto w powiecie brzeskim - 5. Kolejne dwa przypadki dotyczą Opola oraz powiatu prudnickiego. Po 1 przypadku potwierdzono natomiast w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim, kluczborskim i oleskim.

Najwięcej infekcji potwierdzono w Wielkopolsce (28). Pozostałe przypadki zachorowań dotyczą mieszkańców województw: mazowieckiego (25), łódzkiego i śląskiego (23), kujawsko-pomorskiego (21), zachodniopomorskiego (20), małopolskiego (19), dolnośląskiego (17), lubelskiego (16), pomorskiego (8), podkarpackiego i podlaskiego (7), świętokrzyskiego (6), warmińsko-mazurskiego (2) i lubuskiego (1). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Od początku pandemii w kraju potwierdzono testem 2 878 061 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 74 688 chorych. Obecnie w szpitalach przebywa 1783 pacjentów, z czego 265 wymaga podłączenia do respiratora. Dotąd wyzdrowiało 2 649 184 zakażonych.

Od jutra (17.06) Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznawia możliwość odwiedzin pacjentów. Od 21 czerwca placówka łagodzi zasady przyjęć na oddziały. - Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną od 17 czerwca wznawiamy odwiedziny na szpitalnych oddziałach według określonych zasad - mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W związku z umożliwieniem odwiedzin paczki dla pacjentów nie będą już przyjmowane na parterze szpitala.

Od przyszłego tygodnia zmieniają się także zasady dotyczące przyjęć pacjentów na oddziały szpitalne. - Nie wszyscy będą kierowani na testy przeciw COVID-19. Decyzja będzie uzależniona od wyników wywiadu epidemiologicznego oraz objawów klinicznych - dodaje Edyta Hanszke-Lodzińska. Z taką ankietą pacjent zostanie skierowany do Triage, gdzie pracownik medyczny podejmie decyzję o kwalifikacji do wymazu lub skonsultuje tę kwalifikację z lekarzem dyżurnym.

Pacjenci wymagający hospitalizacji, z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, będą kierowani do szpitala tymczasowego, a w przypadku konieczności zastosowania terapii ECMO albo zabiegu ratującego życie, zostaną przyjęci w USK przy al. Witosa.

Ponad 200 osób do tej pory zaszczepiło się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień w Namysłowie. To jedyna taka placówka w regionie. Przypomnijmy, punkt uruchomiono 1 czerwca, a chętni mogą przychodzić na szczepienia bez wcześniejszej rejestracji. Na razie mobilny punkt szczepień na rynku w Namysłowie będzie czynny przez całe wakacje. Dodajmy, że szczepienia są realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 17:00.

Ponad 100 tysięcy złotych na realizację opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 otrzymał od Grupy Azoty ZAK Zakład Opieki Zdrowotnej w Nysie. Kwota została przeznaczona na zakup specjalistycznego urządzenia Corpuls do monitorowania parametrów życiowych pacjentów, którzy są leczeni w komorze hiperbarycznej. Szpital w Nysie dysponuje jedyną w województwie opolskim komorą hiperbaryczną, która pozwala leczyć powikłania związane z koronawirusem, a także między innymi oparzenia, choroby serca, schorzenia neurologiczne czy skutki zaczadzenia.

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »