Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-14, 14:17 Autor: Monika Matuszkiewicz

Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców

Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej chcą pomóc przedsiębiorcom [fot.M.Matuszkiewicz]
Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej chcą pomóc przedsiębiorcom [fot.M.Matuszkiewicz]
Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej chcą wdrożyć w życie, aby pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Ułatwić mają to wspólne dyskusje. Jedna z takich miała miejsce w Izbie Rzemieślniczej w Opolu.
- Musimy wiedzieć, jak mamy po pandemii odbudować gospodarkę i tworzyć ją na przyszłość dla kolejnych przedsiębiorców - mówi Adam Szejnfeld, senator Platformy Obywatelskiej.

- Ciągle jesteśmy w tej pandemii, choć ona na szczęście spada, to nie mamy pewności, że nie wróci. System pomocy powinien być uniwersalny, a nie tworzony ad hoc, z dnia na dzień. Branża turystyczna, gastronomiczna, eventowa, kongresowa i hotelarska, to wszystko praktycznie leży. Miejmy nadzieję, że poziom bankructw nie będzie duży. Choć jeśli pojawi się kolejna fala i lockdown, to wielu przedsiębiorców upadnie.

Jak podkreślił Jarosław Duda, europoseł Platformy Obywatelskiej, potrzebny jest dialog, aby wiedzieć, jak zadbać o te interesy, które ucierpiały najbardziej. Jednym z sektorów, który potrzebuje pomocy, jest branża hotelarska.

- Opolszczyzna i Dolny Śląsk, to są te miejsca, gdzie usługi turystyczne, hotelarskie i gastronomiczne bardzo ucierpiały. Trzeba zobaczyć, czym dzisiaj dysponujemy, jeśli chodzi o nową perspektywę finansową oraz jakie są możliwości i na co te środki mogą być przeznaczone. Jednak bez konsultacji nie zrobimy nic, tylko dzięki nim mamy szansę mieć wpływ na to, jak te środki będą dysponowanie i jakie będą priorytety.

- Od wielu miesięcy otrzymujemy sygnały, że nasi przedsiębiorcy chcą się spotkać z ekspertami i uzyskać pomoc - dodaje Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.

- Uznaliśmy, że najlepszym partnerem do rozmów bezpośrednich będzie Adam Szejnfeld. Ma on olbrzymie doświadczenie i od początku pandemii przygotowywał rozwiązania, które po pół roku oraz roku pojawiały się w tarczach przygotowywanych przez rząd. Jednak te opóźnienia we wprowadzaniu ich sprawiły, że przedsiębiorcy bardzo dużo stracili.

Dodajmy, że po przeprowadzonych konsultacjach posłowie i senatorowie mają w planach przedstawienie problemów na forum parlamentu.
Adam Szejnfeld
Jarosław Duda
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej 2021-07-23, godz. 16:56 Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »