Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-06, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Trasa jest raczej trudna, szybka i pod górę". Drugi dzień Rajdu Festiwalowego [ZDJĘCIA]

Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa 52. Rajd Festiwalowy. Dzisiaj (06.06) ze Zdzieszowic wystartowało 77 załóg. Kierowcy do pokonania mają łącznie 21 kilometrów, które podzielone są na 3 pętle z dwoma specjalnymi odcinkami. Na początek przejechali ze Zdzieszowic na Górę św. Anny, następnie udali się w rejon kąpieliska w Porębie i wrócą do Strzelec Opolskich na plac Targowy, gdzie jest meta. Trasa nie jest łatwa i wymaga precyzji.
- Podczas tegorocznego rajdu rozgrywane są Mistrzostwa Śląska i SUPER KJS, w związku z tym są pewne zmiany, niektórych aut nie zobaczymy - mówi Piotr Stalmach, dyrektor 52. Rajdu Festiwalowego.

- Nie spotkamy na trasach samochodów subaru lancer, ponieważ zmienił się regulamin ramowy tego cyklu i zostały one wycofane. Za to możemy zobaczyć inne ciekawe samochody. Jak choćby nowej grupy RallyN, którą chcemy promować i weszła w to środowisko rajdowe. Wydaje mi się, że te samochody urozmaicą trasę odcinków.

- To już nasz kolejny rajd i cieszymy się, że możemy dzisiaj pojechać. Planowania trochę było - dodaje Marcin Idzic, kierowca niezrzeszony.

- Jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę, to znaczy planowanie dużo wcześniej, natomiast zawsze są jakieś przygody przed samym wyjazdem. Do samego końca samochód jest przygotowywany, a tutaj na miejscu już idzie wszystko zgodnie z planem. Trasa jest raczej trudna, szybka i pod górę. Mamy nadzieję, że uda nam się dojechać do mety.

Szybkości i dobrym przejazdom mają też sprzyjać warunki pogodowe. O godzinie 10.00 najlepszy wynik należał do Wojciecha Habudy i Artura Równiatka z Automobilklubu Królewskiego. Pokonali 3,5 kilometra z przeciętną prędkością 109 km/h.

- Pełne słońce, a kibiców cieszył przejazd Pawła Dytki z zerówką. Wystartował on samochodem zbudowanym na bazie toyoty GR yaris "proto", 300 koni mechanicznych ma pod maską. Kiedyś będzie tych aut coraz więcej na trasach rajdowych, jak dostaną pozwolenie od Polskiego Związku Motorowego. Kibice mogą być dzisiaj szczęśliwi. Jest piękna pogoda i są szybkie auta - podkreśla Stanisław Kozłowski, rzecznik prasowy Automobilklubu Opolskiego.

Zwycięzców poznamy po godzinie 18.00.
Piotr Stalmach
Marcin Idzic
Stanisław Kozłowski

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej 2021-06-12, godz. 14:25 Posprzątali dawny obóz koncentracyjny, aby oddać hołd ofiarom. "Chcemy w ten sposób powiedzieć młodym ludziom o… Pracownicy IPN, wspólnie z harcerzami i członkami stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle posprzątali dziś (12.06) teren dawnego obozu koncentracyjnego… » więcej 2021-06-12, godz. 12:45 Noc w baszcie i kiermasz rękodzieła to weekendowe propozycje z Krapkowic Ten weekend to czas pierwszych imprez kulturalnych, które odbywają się na żywo, a nie w internecie. W Krapkowicach do wyboru są dwie propozycje - sobotnia… » więcej 2021-06-12, godz. 12:30 "Zainteresowanie mieszkańców jest coraz większe". Trwa przyjmowanie wniosków w ramach VIII edycji budżetu obywatelskiego… - Miasto jest w dobrej kondycji finansowej, więc mamy kolejny rekord - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »