Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-28, 06:42 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Cztery kolejne firmy odebrały statuetkę "Opolska Marka"

Nagrodzeni w konkursie "Opolska Marka" z władzami regionu i gmin [fot. archiwum UMWO]
Nagrodzeni w konkursie "Opolska Marka" z władzami regionu i gmin [fot. archiwum UMWO]
Kolejnych czterech laureatów konkursu Opolska Marka odebrało nagrody. Tym razem wręczenie statuetek miało miejsce w Grudyni Wielkiej, w gminie Pawłowiczki. Nagrodzeni to firmy i instytucje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wyróżnienia otrzymali w kategoriach: pracodawca roku, produkt on-line, firma roku i „Opolskie się wspiera”.
- Nasza szkoła zatrudnia wszystkich na podstawie kodeksu pracy, nie karty nauczyciela – mówi Elżbieta Dziuda-Kampa, dyrektorka Społecznej Szkoły Podstawowej w Mechnicy, wyróżnionej w kategorii pracodawca roku. - Jesteśmy szkołą niepubliczną, niemniej jednak staramy się, żeby warunki pracy, wynagradzania, były jak najbardziej zbliżone do szkół publicznych. Zatrudniamy jak najlepszych nauczycieli, jak to tylko możliwe. Aby móc zatrudniać ludzi z pasją, trzeba im zapewnić jak najlepsze warunki wynagradzania. Udaje się to nam od lat, dzięki temu osiągamy najlepsze wyniki, co potwierdzają wyniki egzaminów.

Karolina Wilk od kilku lat prowadzi bloga inspirującego do zmian kinka.com.pl

- Moje pisanie nie wzięło się z pasji, ale z terapii – mówi Karolina Wilk. - Zachorowałam na nowotwór i musiałam gdzieś odrzucić moje myśli w bok, więc zaczęłam pisać. Po roku okazało się, że jednak ktoś to czyta, po dwóch latach było więcej osób. W końcu od dwóch lat jest to mój pomysł na życie. Widać tego mało, a tak naprawdę jest to praca cały czas, 24 godziny na dobę, to są weekendy, święta… cały czas muszę być obecna w sieci, żeby realizować ten mój pomysł.

Za działalność gospodarczą i innowacyjne podejście wyróżnieni zostali właściciele Sadów Lech z Grudyni, Arkadiusz i Marta Lechoszest.

- Od ubiegłego roku nasze jabłka można kupić w jabłkomacie – mówią. - Pomysł był, żeby wyjść naprzeciw naszym klientom, żeby bez stresu, bez kontaktu, w związku z covidem, mogli bez problemu, bezpiecznie zrobić zakupy. Bardzo się ludziom to podoba. Przyjeżdżają w dzień, w nocy, co jest dla mnie bardzo dziwne. Największa sprzedaż jest przed i po pracy. No i oczywiście w weekendy, weekendy są szalone.

W kategorii „Opolskie się wspiera” nagrodę odebrali Adam Liszka i nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Pospiszyl, za działania mające na celu zwiększenie zaufania do pracowników służby zdrowia oraz realizację projektu dokumentującego czas pandemii - My z Covidowego.
Elżbieta Dziuda-Kampa
Karolina Wilk
Arkadiusz i Marta Lechoszest

Wiadomości z regionu

2021-08-05, godz. 09:30 Spore zainteresowanie opolskich Kół Gospodyń Wiejskich organizacją festynów pod hasłem "Szczepimy się" - Wszystkie ręce na pokład, dlatego i my podejmujemy działania promujące akcję szczepień przeciwko COVID-19 - powiedział w Porannej Loży Radiowej Wojciech… » więcej 2021-08-05, godz. 09:15 DK 39 w Łukowicach Brzeskich zablokowana przez ciężarówkę [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest DK 39 w Łukowicach Brzeskich. Powodem utrudnień w ruchu na trasie Strzelin - Brzeg jest ciężarówka, która przewróciła się na pobocze. » więcej 2021-08-05, godz. 09:15 Gmina Głogówek złożyła już wszystkie możliwe wnioski na inwestycje w ramach funduszu "Polski Ład" Blisko 88 milionów złotych wynosi łączna kwota o jaką będzie zabiegać gmina Głogówek w ramach rządowego funduszu 'Polski Ład'. W ramach programu państwo… » więcej 2021-08-05, godz. 08:15 Ogromne zainteresowanie agroturystyką w regionie. O miejsce noclegowe "od ręki" może być trudno Już nie przejazdem, na jedną noc ale na kilka a czasem nawet więcej dni przyjeżdżają goście do opolskich gospodarstw agroturystycznych. - Na dziś znalezienie… » więcej 2021-08-05, godz. 07:02 To będzie deszczowy czwartek Ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. intensywnych opadów deszczu wydało IMGW. Dotyczy ono całego województwa. » więcej 2021-08-04, godz. 20:45 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 20:30 Raport dnia. 3 nowe zakażenia w regionie i 164 w całej Polsce. Przy tysiącu infekcji na dzień będą wracać obost… 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 20:00 Jabłka suszone z pieca na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Jabłka suszone z pieca trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To, po zupie rakowej i krośnickiej szpajzie… » więcej 2021-08-04, godz. 19:30 Pomarańczowy kolor i nowe logotypy. Uniwersytet Opolski chce być rozpoznawalny dzięki zmienionej symbolice Nowy logotyp, kolor, hasła i kampanie w mediach społecznościowych. Uniwersytet Opolski zaprezentował swój nowy system identyfikacji wizualnej. » więcej 2021-08-04, godz. 18:30 Działacze "Polski 2050" pytali w Opolu o największe problemy i potrzeby naszego regionu. To część ogólnopolskiej… 'Poznajmy się' to tytuł spotkania zorganizowanego w Opolu przez Pokolenie 2050. Młodzi działacze związani w Szymonem Hołownią ankietowali mieszkańców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »