Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-26, 10:37 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zmiany w kierownictwie OSM "Przyszłość" w Opolu. Franciszka Dezora zastąpił Janusz Turek

OSM "Przyszłość" [fot.www.osm.opole.pl]
OSM "Przyszłość" [fot.www.osm.opole.pl]
Janusz Turek [fot. M.Matuszkiewicz]
Janusz Turek [fot. M.Matuszkiewicz]
Zmiany w zarządzie Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość". Po blisko 20 latach ze stanowiska prezesa odwołano Franciszka Dezora. Na jego miejsce rada nadzorcza wybrała Janusza Turka. Nowy prezes pochodzi z Opola, wcześniej pracował w korporacji i bankowości. Jak podkreśla, zależy mu przede wszystkim na komunikacji z mieszkańcami osiedli, radami oraz administracjami. To głównie od nich będzie zależało, co na danym osiedlu zostanie zmienione.
- Dla mnie podstawowym fundamentem będzie życzliwość wobec wszystkich, a szczególnie wobec naszych członków. To oni są tutaj najważniejsi - mówi Janusz Turek, prezes OSM "Przyszłość".

- Będziemy dużo pracowali nad informacją, tak by nasi członkowie wiedzieli, jaka jest nasza rola, czym się zajmujemy. Dodatkowo, jakie są efekty działania rady nadzorczej, osiedlowej, zarządów i wszystkich administracji. Nad tym będę mocno pracował, aby wymiar zadowolenia był na najwyższym poziomie.

W planach są także remonty i budowy nowych obiektów. Choć, jak dodaje prezes, nie wolno przy tym zapominać o finansach. Jest też nowy plan na pozyskanie dotacji.

- Pamiętajmy, że jesteśmy obecnie w nowej perspektywie finansowanej i już identyfikujemy tutaj pewne prace do współfinansowania. Będziemy szukać tutaj struktur lokalnych i europejskich. Liczę na bardzo mocną współpracę ze strukturami samorządowymi Opola oraz Ozimka. Dodatkowo na współpracę, z którą mam bardzo duże doświadczenie, a mianowicie pozyskiwanie środków ze źródeł krajowych.

Dodajmy, że w skład OSM "Przyszłość" wchodzi osiedle Centrum, Chabry, Dambonia, Zaodrze i jedno w Ozimku.
Janusz Turek 1
Janusz Turek 2

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej 2022-11-26, godz. 10:21 Masowe zatrucie w Głuchołazach? Większość poszkodowanych to dzieci, zbiera się sztab kryzysowy Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 09:15 Najważniejszymi partnerami są nauczycie WF. Minister Kamil Bortniczuk o "Sportowych Talentach' - W tym programie wzorujemy się trochę na rozwiązaniach słoweńskich - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 08:13 "Uczciwa Polska" to nowy pomysł PSL. Rusza zbiórka podpisów Praca, która się opłaca, dziedziczenie emerytury oraz program własny kąt - to główne założenia obywatelskiego projektu ustawy PSL. Opolscy działacze… » więcej 2022-11-25, godz. 20:30 Opolscy diabetycy spotkali się w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy Na co dzień wspierają się w walce z cukrzycą i przekonują, że z tą chorobą można żyć. Członkowie oddziału wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia… » więcej 2022-11-25, godz. 20:15 Opolskie czworaczki opuściły szpital. Antoś, Janek, Oluś i Stasiu jadą do domu Po blisko dwóch miesiącach pobytu na oddziale neonatologii szpitala ginekologicznego w Opolu czworaczki zostały wypisane do domu. Przypomnijmy, Antoś, Janek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »