Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-21, 14:15 Autor: Witold Wośtak

160 nowych drzew w Oleśnie. To część nasadzeń zastępczych

Nowe nasadzenia w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Nowe nasadzenia w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Nowe nasadzenia w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Nowe nasadzenia w Oleśnie [fot. www.olesno.pl]
Lipy drobnolistne, klony, jarzęby i głogi nasadzono ostatnio w kilku punktach Olesna.
To łącznie 160 drzew widocznych najlepiej przy ulicy Wielkie Przedmieście wzdłuż placu targowego oraz przy Wachowskiej i Opolskiej. To są nasadzenia zastępcze, do których gmina jest zobowiązana po wycince innych drzew.

Wiceburmistrz Jerzy Chęciński podkreśla, że nie wszystkie drzewa w mieście są pod administracją magistratu, bo różni są zarządcy dróg.

- Najbardziej dostrzega się to, że my coś wycinamy, usuwamy suche drzewa czy podcinamy gałęzie dużych drzew, które zagrażają bezpieczeństwu. Trzeba natomiast powiedzieć, że w zamian za to jesteśmy zobowiązani do nowych nasadzeń i chętnie robimy to.

Jerzy Chęciński dodaje, że zdarzają się pojedyncze głosy sprzeciwu odnośnie wycinek.

- My nie robimy tutaj totalnej wycinki i nie jest naszym działaniem, na większą skalę co do wycinki drzew. To wszystko bardziej polega na pielęgnacji, wycince suchych drzew bądź takich naprawdę zagrażających bezpieczeństwu. Najczęściej one są zgłaszane przez mieszkańców.

Nowe nasadzenia kosztowały ponad 86 tysięcy złotych.
Jerzy Chęciński 1
Jerzy Chęciński 2

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 08:00 Nysa ponownie pobiegnie "tropem wilczym". Można już zgłaszać chęć udziału w imprezie Już po raz drugi w Nysa na sportowo upamiętni żołnierzy niezłomnych. Zainteresowani mogą już zapisywać się do tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym… » więcej 2021-07-28, godz. 07:45 Poranna kolizja w Brzegu. Sprawcy uciekli w miejsca zdarzenia Staranowali samochodem barierki, po czym zatrzymali się na wysepce prowadzącej do ronda i uciekli z miejsca. To krótki opis zdarzenia drogowego w Brzegu na… » więcej 2021-07-28, godz. 07:00 Biura podróży przeżywają oblężenie. "O wrzesień pytają pojedyncze osoby, każdy się zastanawia się, co będzie… Biura podróży przeżywają oblężenie, a znalezienie taniej oferty wczasów na ostatnią chwilę już nie jest takie proste, jak przed pandemią. Kto liczył… » więcej 2021-07-27, godz. 21:15 Strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę schowało się w mieszkaniu za… Opolscy strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę miało schować się w ciemnym zakamarku szafy, o czym strażaków… » więcej 2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »