Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-23, 13:10 Autor: Witold Wośtak

Rozpoczęła się długo wyczekiwana rewitalizacja dworca kolejowego w Oleśnie

Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie [fot. archiwum PKP]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie [fot. archiwum PKP]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie [fot. archiwum PKP]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie [fot. archiwum PKP]
Ruszyła gruntowna przebudowa dworca kolejowego w Oleśnie. Rewitalizacja zabytkowego budynku z 1923 roku kosztuje 12 milionów 600 tysięcy złotych
Pieniądze pochodzą z rządowego Programu Inwestycji Dworcowych 2016-2023. Firma wykonawcza z Częstochowy wygrodziła teren, który w dalszym etapie będzie poszerzany. Wewnątrz rozpoczęły się roboty rozbiórkowe. - Ustawiono również tymczasowy dworzec kontenerowy - mówi Jerzy Chęciński, wiceburmistrz Olesna.

- Pasażerowie mogą lub lada chwila będą mieć możliwość korzystać z przystanku zastępczego. Wiem, że były problemy ze szczegółami potrzebnymi do przyjęcia go oficjalnie. To było poruszane na ostatniej radzie budowy, ale on już powinien być do dyspozycji pasażerów. Muszę powiedzieć, że początek był dość trudny z punktu widzenia formalnego. W każdym razie cieszy nas rozpoczęcie robót.

Wiceburmistrz Chęciński zaznacza, że nadal w Oleśnie zatrzymuje się kilkanaście składów pasażerskich na dobę.

- Są połączenia regionalne w kierunku woj. śląskiego, Kluczborka, Wrocławia i dalej do Poznania, z których najchętniej korzystają nasi mieszkańcy. Jest również kilka połączeń Intercity, więc także grupa mieszkańców jeździ nimi.

W budynku dworca przewidziano również siedzibę straży miejskiej i Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mieszkania interwencyjne. Remont potrwa do drugiej połowy przyszłego roku.
Jerzy Chęciński 1
Jerzy Chęciński 2

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »