Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-21, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami. "Po powrocie do szkoły bałam się reakcji innych, teraz jest już lepiej"

Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku szyli uśmiechnięte poduszki dla podopiecznych hospicjum. W ten nietypowy sposób młodzież nie tylko mogła włączyć się w pomoc innym, ale przy tym odnowić relacje z rówieśnikami i przypomnieć sobie na czym polega współpraca.
Jak zaznaczają uczniowie, dobrze znów pobyć razem po blisko siedmiomiesięcznej przerwie w nauce stacjonarnej. - Dla wielu z nas powrót w szkolne mury nie był taki łatwy - mówią.

- Kolega zajmuje się wycinaniem, a ja szyciem. Było to dla mnie trudne, było trochę proszenia o pomoc, ale koniec końców udało mi się. Wiem, że te poduszki trafią do osób, którym naprawdę poprawi to humor - mówi Maks.

- Ja szyję uśmiechniętą poduszkę, bo sprawia mi to przyjemność. Podczas zdalnych lekcji nie wszystko działało. A teraz jest lepiej, np. jak się spotykamy, rozmawiamy ze sobą, widzimy się. Na początku to się trochę bałam wszystkich i ich reakcji. Nie wiedziałam, gdzie jest moja klasa, pogubiłam się - dodaje Maja.

- Bardzo się cieszę, że wróciłam, ale jest dla nas trochę trudno, ale będzie lepiej - mówi

W ogólnopolskim projekcie szycia pluszowych poduszek, czyli "Emotkowych pożeraczy smutków" bierze udział 20 szkół, w tym dwie z Opolszczyzny.

- Każda placówka sama wybierała komu chce przekazać poduszki - mówi Elżbieta Wydra, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku i koordynatorka projektu. - Jesteśmy wszyscy w szkole od tygodnia, a nie było nas tu ponad 6 miesięcy. Wiemy, że jesteśmy istotami społecznymi i teraz jest tak fajnie, jak jesteśmy razem. Myślę, że takie właśnie rozmowy przy szyciu nawiązują do tego, jak to kiedyś było i powodują, że mówimy o różnych rzeczach, o których normalnie byśmy w szkole nie porozmawiali.

- "Zszywamy" to, co być może uległo rozkładowi pewnego rodzaju od czasu, kiedy nie widzieliśmy się w szkole stacjonarnie. Te relacje "zszywamy" i pomiędzy uczniami i nauczycielami wielotorowo - dodaje Agnieszka Trejten, wicedyrektor szkoły.

W ramach akcji “Relacje zszywamy – innym pomagamy” w kluczborskiej szkole powstało blisko 80 emotikonowych poduszek. Uszyte przedmioty trafią teraz do podopiecznych hospicjum Betania w Opolu i dzieci z kluczborskiego hospicjum św. Ojca Pio w Kluczborku.
Akcja szycia poduszek

Wiadomości z regionu

2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:05 Od wtorku wraca stała organizacja ruchu na A4. To finał pełnego remontu trasy We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej 2022-09-24, godz. 16:00 Rycerskie prezentacje w centrum Opola. Spotkanie ze średniowieczem Wehikułem czasu do średniowiecza można cofnąć się podczas Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu. » więcej 2022-09-24, godz. 15:16 Chętnych nie brakowało. Plenerowa ścieżka profilaktyczna akcji "Dzień serca" w Opolu [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszył się 'Dzień serca' w Opolu. Na placu Kopernika można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów zdrowego… » więcej 2022-09-24, godz. 15:15 Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA] 22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli… » więcej 2022-09-24, godz. 14:06 To egzamin, który może zadecydować o całym życiu zawodowym. Absolwenci prawa zdają na aplikacje 19 mieszkańców województwa podeszło do corocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Tu do wyboru jest aplikacja, adwokacka, radcowska, notarialna… » więcej 2022-09-24, godz. 14:00 Pijany kierowca rajd osobówką zakończył tuż przed murem, wcześniej zniszczył ogrodzenie Do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w piątkowy wieczór w Ozimku, przy ul. Wyzwolenia. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Policji w… » więcej 2022-09-24, godz. 13:16 "Budowlańcy" udzielają rad. W Oleśnie, Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu można skorzystać z bezpłatnych… Trzy punkty konsultacyjne działają dzisiaj (24.09) w ramach drugiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Jeszcze do 16:00 można skorzystać z bezpłatnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »