Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-21, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami. "Po powrocie do szkoły bałam się reakcji innych, teraz jest już lepiej"

Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Szyjąc poduszki odbudowywali relacje z rówieśnikami
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku szyli uśmiechnięte poduszki dla podopiecznych hospicjum. W ten nietypowy sposób młodzież nie tylko mogła włączyć się w pomoc innym, ale przy tym odnowić relacje z rówieśnikami i przypomnieć sobie na czym polega współpraca.
Jak zaznaczają uczniowie, dobrze znów pobyć razem po blisko siedmiomiesięcznej przerwie w nauce stacjonarnej. - Dla wielu z nas powrót w szkolne mury nie był taki łatwy - mówią.

- Kolega zajmuje się wycinaniem, a ja szyciem. Było to dla mnie trudne, było trochę proszenia o pomoc, ale koniec końców udało mi się. Wiem, że te poduszki trafią do osób, którym naprawdę poprawi to humor - mówi Maks.

- Ja szyję uśmiechniętą poduszkę, bo sprawia mi to przyjemność. Podczas zdalnych lekcji nie wszystko działało. A teraz jest lepiej, np. jak się spotykamy, rozmawiamy ze sobą, widzimy się. Na początku to się trochę bałam wszystkich i ich reakcji. Nie wiedziałam, gdzie jest moja klasa, pogubiłam się - dodaje Maja.

- Bardzo się cieszę, że wróciłam, ale jest dla nas trochę trudno, ale będzie lepiej - mówi

W ogólnopolskim projekcie szycia pluszowych poduszek, czyli "Emotkowych pożeraczy smutków" bierze udział 20 szkół, w tym dwie z Opolszczyzny.

- Każda placówka sama wybierała komu chce przekazać poduszki - mówi Elżbieta Wydra, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku i koordynatorka projektu. - Jesteśmy wszyscy w szkole od tygodnia, a nie było nas tu ponad 6 miesięcy. Wiemy, że jesteśmy istotami społecznymi i teraz jest tak fajnie, jak jesteśmy razem. Myślę, że takie właśnie rozmowy przy szyciu nawiązują do tego, jak to kiedyś było i powodują, że mówimy o różnych rzeczach, o których normalnie byśmy w szkole nie porozmawiali.

- "Zszywamy" to, co być może uległo rozkładowi pewnego rodzaju od czasu, kiedy nie widzieliśmy się w szkole stacjonarnie. Te relacje "zszywamy" i pomiędzy uczniami i nauczycielami wielotorowo - dodaje Agnieszka Trejten, wicedyrektor szkoły.

W ramach akcji “Relacje zszywamy – innym pomagamy” w kluczborskiej szkole powstało blisko 80 emotikonowych poduszek. Uszyte przedmioty trafią teraz do podopiecznych hospicjum Betania w Opolu i dzieci z kluczborskiego hospicjum św. Ojca Pio w Kluczborku.
Akcja szycia poduszek

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej 2021-07-26, godz. 11:58 Coraz więcej pożarów na polach - to efekt żniw i pogody Żniwa w pełni i coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu. Brak opadów, wysokie temperatury i mocne wiatry sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia… » więcej 2021-07-26, godz. 11:01 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 70 nowych zachorowań na COVID-19. W regionie zakaziła się jedna osoba [INF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W kraju nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19… » więcej 2021-07-26, godz. 10:29 Jest nowe ostrzeżenie służb meteo. Popołudnie i noc mogą być burzowe Burze z gradem zapowiadają służby meteo na poniedziałkowe popołudnie. Mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. » więcej 2021-07-26, godz. 10:05 2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał… St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia… » więcej 2021-07-26, godz. 08:53 Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu" - Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej 2021-07-26, godz. 08:30 Skończyli remontować drogi, już szykują się do przyszłorocznych prac Gmina Izbicko zakończyła zaplanowane na ten rok remonty i przebudowy dróg gminnych. Nie oznacza to, że urzędnicy do końca roku nie będą się zajmować… » więcej 2021-07-26, godz. 08:00 Gmina dała materiały a 50 mieszkańców zakasało rękawy - efektem jest nowe otoczenie szkoły w Kórnicy 6 tygodni - tyle potrzebowali mieszkańcy Kórnicy w gminie Krapkowice, żeby zmienić otoczenie swojej szkoły. Sami wybudowali nowe chodniki, plac i schody przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »