Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 13:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Rajd rowerowy śladami Szozdy i Surmińskiego. Turyści zwiedzili malownicze tereny podgórskie okolic Prudnika

Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Trwa VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa”. Na starcie prudnickiej imprezy stanęło ponad stu cyklistów głównie z Opolszczyzny. Na trasę wyruszyli z parku miejskiego.
- To fajny rodzinny rajd – mówi pani Malwina z Prudnika. – Jesteśmy grupą znajomych. Biorę udział w rajdzie z moim synkiem. Koleżanka przyjechała z Rybnika, żeby aktywnie spędzić czas. Mamy nadzieję, że będzie to udany dzień.

- Przyjechaliśmy z Niemodlina – powiedziała cyklistka, której towarzyszy mąż. – Przyciąga nas piękna przyroda, wspólna jazda, poznanie nowej trasy. Więc jesteśmy zainteresowani, a jeszcze też moje wspomnienia. Kiedyś uczyłam się tutaj w studium nauczycielskim.

- Jesteśmy z oddziału PTTK w Zawadzkiem – przedstawiła się pani Renata. – Lubimy tu przyjeżdżać. Są malownicze tereny okolic Kopy Biskupiej itd.

W 20-osobowych grupach uczestnicy rajdu przejechali przez Chocim, Dębowiec na błonia Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Tam odbywa się turystyczna biesiada z licznymi atrakcjami. Jest m.in. miasteczko rowerowe. Odbędą się pokazy psów policyjnych. Impreza prowadzona jest w reżimie sanitarnym. Rajd Radio Opole objęło patronatem medialnym.
Uczestnicy prudnickiego rajdu

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 12:52 Zderzenie trzech osobówek w Niemodlinie. Utrudnienia na DK46 Trzy samochody osobowe zderzyły się ze sobą w Niemodlinie na ulicy Wojska Polskiego około godziny 11:15. W związku z tym wypadkiem powstały spore korki na… » więcej 2021-08-03, godz. 12:45 Będą dodatkowe łózka w ZOL-u w Kluczborku. Jest milion złotych dotacji z RFIL Milion złotych dotacji przyznano Powiatowemu Centrum Zdrowia w Kluczborku na utworzenie filii Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. » więcej 2021-08-03, godz. 11:31 Olescy policjanci przechwycili amfetaminę, ecstasy i marihuanę. Zatrzymano dwóch mężczyzn Dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępczość narkotykową zatrzymali olescy policjanci. 44-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego miał uprawiać marihuanę… » więcej 2021-08-03, godz. 10:48 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 164 nowe zakażenia w kraju i 4 na Opolszczyźnie. Zmarło 4 chorych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 164 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Zmarło 4 kolejnych chorych, z czego 2 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-08-03, godz. 10:30 Nieopłacalność, zaległości, zbyt duże zagęszczenie. Mieszkańcy w obronie apteki działającej w przychodni Śródmieście… Mieszkańcy przeciwni likwidacji apteki w Przychodni Śródmieście w Opolu. W internecie pojawiła się petycja, w której pacjenci wyrażają kategoryczny sprzeciw… » więcej 2021-08-03, godz. 10:26 Gmina Pawłowiczki nie będzie mieć już problemu z wodą. Nowa stacja uzdatniania wody już działa Po kilku latach problemów z niskim ciśnieniem i „brudną” wodą mieszkańcy gminy Pawłowiczki mogą odetchnąć z ulgą. Nowe urządzenia na stacji uzdatniania… » więcej 2021-08-03, godz. 10:24 Starosta namysłowski Konrad Gęsiarz o podwyżkach dla samorządowców. Projekt nowelizacji ustawy już w Sejmie - Jakieś regulacje w tej materii są potrzebne - nie miał wątpliwości w porannej Loży Radiowej RO starosta namysłowski Konrad Gęsiarz, odnosząc się do… » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Za kilka tygodni może ruszyć budowa domu dziecka w Korfantowie. Trwają ostatnie uzgodnienia związane z przygotowaniem… Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego domu dziecka w Korfantowie. Nyskie starostwo kończy kompletowanie dokumentacji i wkrótce złoży wniosek o wydanie pozwolenia… » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Utrudnienia na A4. Drogowcy rozpoczynają pracę w Rogowie Opolskim Uwaga kierowcy. Od wtorku (03.08) czekają nas kolejne utrudnienia na autostradzie A4. » więcej 2021-08-02, godz. 21:15 Brzeski sąd okazał się łaskawy dla Jacka N. Lokalny polityk nie trafi do więzienia Były przewodniczący rady miejskiej w Brzegu Jacek N. nie trafi do więzienia. Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył dziś (02.08) postępowanie wobec sa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »