Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-08, 10:00 Autor: Katarzyna Plewnia

"Na razie wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana". Hotele wznawiają działalność

Pokój hotelowy [fot. Zamek Moszna]
Pokój hotelowy [fot. Zamek Moszna]
Piotr Mielec [fot. Jan Mika]
Piotr Mielec [fot. Jan Mika]
W porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej mówił o wznowieniu od dziś (8.05) działalności hoteli i nastrojach w branży w związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych.
- Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej, na razie jednak wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana - mówił gość Radia Opole.

Od dzisiaj zostaje przywrócona działalność hoteli w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że obiekty uruchomią tylko 50% wolnych pokoi, a na korytarzach i w recepcjach będą obowiązywać maseczki i dezynfekcja. Zamknięte pozostaną restauracje hotelowe, baseny i spa.

- Większość obiektów hotelarskich, noclegowych otwiera się już od dnia dzisiejszego. Są jeszcze obiekty, które wstrzymują decyzję dotyczącą otwarcia ze względu na to, że nie mają skompletowanej całej kadry pracowniczej, brak określonych pracowników, więc są takie obiekty, które odkładają jeszcze otwarcie o tydzień, o 2 tygodnie, ale myślę, że najpóźniej od czerwca wszystkie obiekty powinny być już normalnie czynne - ocenia Piotr Mielec.

- Na razie miejsca w hotelach mogą być zajęte tylko w połowie - przypomniał gość Radia Opole. - Wszyscy mają nadzieję, że w wakacje będzie można wykorzystywać już wszystkie miejsca noclegowe. Patrząc na ubiegły sezon letni to największym uznaniem cieszyły się obiekty na uboczu.

- Te obiekty noclegowe, które były zlokalizowane poza dużymi miastami, na uboczu, czyli ludzie szukali wytchnienia od zgiełku, ale też patrzyli na kwestie bezpieczeństwa, czyli żeby nie trafić w miejsce, gdzie są tłumy i gdzie ciężko zachować chociażby odległość. Takie obiekty cieszyły się dużym uznaniem, tych rezerwacji było dużo, ciężko było niejednokrotnie w ogóle znaleźć jakiekolwiek miejsca noclegowe. - Dużo gorzej było jednak z hotelami w dużych miastach - dodał gość Radia Opole.

Za tydzień, 15 maja, hotele będą mogły otwierać swoje ogródki i tarasy restauracyjne, z kolei od 29 maja otwarte będą restauracje w pomieszczeniach, a także siłownie i solaria.
Piotr Mielec, dyr. OROT, cz. 1
Piotr Mielec, dyr. OROT, cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 08:51 Od biblioteki po przychodnię i aptekę. Dąbrowa z państwowym wsparciem na remont dworku w Chróścinie Dąbrowa otrzyma rządowe dofinansowanie na remont zabytkowego dworku w Chróścinie. Gmina w marcu tego roku przejęła XIX-wieczny obiekt od starostwa powiatowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »