Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-08, 10:00 Autor: Katarzyna Plewnia

"Na razie wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana". Hotele wznawiają działalność

Pokój hotelowy [fot. Zamek Moszna]
Pokój hotelowy [fot. Zamek Moszna]
Piotr Mielec [fot. Jan Mika]
Piotr Mielec [fot. Jan Mika]
W porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej mówił o wznowieniu od dziś (8.05) działalności hoteli i nastrojach w branży w związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych.
- Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej, na razie jednak wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana - mówił gość Radia Opole.

Od dzisiaj zostaje przywrócona działalność hoteli w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że obiekty uruchomią tylko 50% wolnych pokoi, a na korytarzach i w recepcjach będą obowiązywać maseczki i dezynfekcja. Zamknięte pozostaną restauracje hotelowe, baseny i spa.

- Większość obiektów hotelarskich, noclegowych otwiera się już od dnia dzisiejszego. Są jeszcze obiekty, które wstrzymują decyzję dotyczącą otwarcia ze względu na to, że nie mają skompletowanej całej kadry pracowniczej, brak określonych pracowników, więc są takie obiekty, które odkładają jeszcze otwarcie o tydzień, o 2 tygodnie, ale myślę, że najpóźniej od czerwca wszystkie obiekty powinny być już normalnie czynne - ocenia Piotr Mielec.

- Na razie miejsca w hotelach mogą być zajęte tylko w połowie - przypomniał gość Radia Opole. - Wszyscy mają nadzieję, że w wakacje będzie można wykorzystywać już wszystkie miejsca noclegowe. Patrząc na ubiegły sezon letni to największym uznaniem cieszyły się obiekty na uboczu.

- Te obiekty noclegowe, które były zlokalizowane poza dużymi miastami, na uboczu, czyli ludzie szukali wytchnienia od zgiełku, ale też patrzyli na kwestie bezpieczeństwa, czyli żeby nie trafić w miejsce, gdzie są tłumy i gdzie ciężko zachować chociażby odległość. Takie obiekty cieszyły się dużym uznaniem, tych rezerwacji było dużo, ciężko było niejednokrotnie w ogóle znaleźć jakiekolwiek miejsca noclegowe. - Dużo gorzej było jednak z hotelami w dużych miastach - dodał gość Radia Opole.

Za tydzień, 15 maja, hotele będą mogły otwierać swoje ogródki i tarasy restauracyjne, z kolei od 29 maja otwarte będą restauracje w pomieszczeniach, a także siłownie i solaria.
Piotr Mielec, dyr. OROT, cz. 1
Piotr Mielec, dyr. OROT, cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 19:45 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych. W kraju potwierdzono 215 zachorowań na COVID-19… Opolszczyzna jedynym regionem w kraju bez nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 215… » więcej 2021-06-15, godz. 18:40 Sadzonka za elektroodpady. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w środę będą mogli wziąć udział w ekologicznej akcji Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla jutro (16.06) będą mogli wymienić elektroodpady na sadzonki drzew i nasiona łąki kwietnej. Akcja pod hasłem 'Pokaż kulturę… » więcej 2021-06-15, godz. 16:37 W przychodni "Śródmieście" w Opolu można szczepić się bez wcześniejszej rejestracji Przychodnia Śródmieście przy ul. Waryńskiego w Opolu uruchomiła możliwość szczepień przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy tylko przyjść… » więcej 2021-06-15, godz. 16:35 Droga wojewódzka 454 w Biestrzykowicach oddana do użytku Zakończył się remont DW 454 w Biestrzykowicach. Inwestycja kosztowała 7 mln 400 tysięcy złotych, a oprócz wymiany nawierzchni zakładała budowę chodników… » więcej 2021-06-15, godz. 15:15 Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Policjanci z Ozimka zaalarmowani przez sąsiadkę uratowali wycieńczoną seniorkę Policjanci z Ozimka w ostatniej chwili uratowali skrajnie wycieńczoną 82-letnią seniorkę, która od dwóch dni leżała w mieszkaniu i nie mogła się podnieść… » więcej 2021-06-15, godz. 14:37 Przy ul. Mickiewicza w Prudniku ulatniał się gaz. Droga jest zamknięta W Prudniku przy ulicy Mickiewicza ulatniał się gaz. Opolskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie ok. 14.00. Z tego powodu droga została wyłączona z… » więcej 2021-06-15, godz. 14:36 Myślał, że jest bezkarny w internecie. Dzisiaj usłyszał wyrok za rasistowskie komentarze 39-letni Piotr N. - zgodnie z zarzutami prokuratury - poprzez wpisy w internecie wielokrotnie znieważał, nawoływał do nienawiści, a także do popełnienia… » więcej 2021-06-15, godz. 12:45 Opole: kamionka Piast nie będzie oddana do użytku zgodnie z planem. Powodem jest COVID-19 Miała być oddana do użytku na początku wakacji, a będzie na ich koniec. Przedłuży się rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. » więcej 2021-06-15, godz. 12:41 Zderzenie dwóch pojazdów na Nysy Łużyckiej w Opolu Osobowa toyota zderzyła się z osobowym fordem na Nysy Łużyckiej w Opolu przy zjeździe z ronda. Kierowca jednego z pojazdów potrzebował pomocy ratownik… » więcej 2021-06-15, godz. 12:33 Opole: uczniowie z PSP numer 2 w Opolu mogą już jeździć bezpiecznie na rowerze. Przeszli egzamin na kartę rowerow… Znajomość znaków drogowych, przejazdy przez przeszkody czy zatrzymanie w wyznaczonym miejscu. To tylko część zadań, które mieli dzisiaj (15.06) do wykonania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »