Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-09, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Strażacy ochotnicy z Opola-Szczepanowic rozdawali zestawy maseczek

Strażacy OSP Szczepanowice rozdający maseczki medyczne [fot. Witold Wośtak]
Strażacy OSP Szczepanowice rozdający maseczki medyczne [fot. Witold Wośtak]
Zestawy maseczek medycznych rozdawali dziś (09.05) strażacy OSP Szczepanowice w Opolu. Ochotnicy byli od rana do 13:00 w swojej remizie przy ulicy Stawowej, a także przed kościołem świętego Józefa, po zakończeniu każdej mszy świętej.
W paczce jest po 30 maseczek trzywarstwowych jednorazowego użytku, które wyprodukowano na zamówienie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Za koordynowanie akcji odpowiada wojewoda Sławomir Kłosowski. Zapytaliśmy mieszkańców Opola, czy podobne akcje są dobrym pomysłem i czy nadal są potrzebne.

- Ja uważam, że maseczki są dobre i one pozostaną z nami jeszcze długo. Ciągle będą potrzebne, chociażby w sklepach wielkopowierzchniowych. Akurat naszą rodzinę oszczędziły wszystkie trzy fale wirusa, ale byliśmy ostrożni i chodziliśmy przez cały czas w maseczkach.

- Akcja rozdawania maseczek jest kompletnie bez sensu. Każdy powinien zadbać o to, by mieć maseczkę oraz drugą na zmianę. Co to za pomysł, żeby rozdawać?

- Przed grillem każdy wie, gdzie kupić kiełbasę i tu chodzi o coś podobnego. Moim zdaniem, maseczki na świeżym powietrzu były od początku nietrafionym pomysłem.

- Takie akcje są potrzebne, bo każdy widzi, jakie są skutki pandemii. Ostrożność jest konieczna. Tłumy są wszędzie, przynajmniej dzisiaj ze względu na ładną pogodę. Mnie wydaje się, że trzeba stosować się do wszystkiego.

Przypomnijmy, od następnej soboty (15.05) nie będzie już obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 17:15 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 17:00 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 16:22 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej 2021-06-14, godz. 14:17 Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie… » więcej 2021-06-14, godz. 12:29 Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i … » więcej 2021-06-14, godz. 12:21 Biskup Andrzej Czaja został przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Biskup Andrzej Czaja obejmie stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas plenarnego zebrania w Kalwarii… » więcej 2021-06-14, godz. 11:14 Wypadek osobówek w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej Dwa osobowe ople zderzyły się w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej, czyli przedłużeniu DW 901. Droga na czas działania służb została zablokowana, natomiast… » więcej 2021-06-14, godz. 10:55 MZ: spada liczba zachorowań na COVID-19 w kraju i regionie. Odnotowano tylko jeden przypadek śmiertelny [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 zachorowań. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »