Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-05, 09:20 Autor: Mariusz Chałupnik

"Trzeba było samemu się uczyć, ale myślę, że każdemu wyjdzie to na dobre". Ruszył drugi dzień matur, dziś matematyka

Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Do matury z matematyki przystąpiło w kraju ponad 270 tysięcy uczniów [fot. Mariusz Chałupnik]
Przez jednych kochana i rozumiana, dla wielu stanowi jednak wielkie wyzwanie. Dziś drugi dzień matur. Po wczorajszym egzaminie z języka polskiego czas na matematykę. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z „królowej nauk”. O nastroje maturzystów pytaliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Opolu.
- Wszystko dobrze, jestem przygotowana – mówi Aleksandra. – Dla mnie matematyka, to przedmiot którego się najmniej obawiam. Miałam dobrego nauczyciela i uważam, że jestem dobrze przygotowana.

- Dzisiaj się nie stresuję. Ostatnio stresowałam się egzaminem na prawo jazdy, więc dzisiaj to nie problem – zaznacza Marcelina. – Szkoła moim zdaniem przez naukę zdalną średnio przygotowała nas do matury. Trzeba było samemu się uczyć, ale myślę, że każdemu wyjdzie to na dobre.

- Na razie na maturach trudniejsze były zadania zamknięte niż otwarte – dodaje Maksymilian. – Myślę, że będzie dobrze, także nie przyniosłem nawet żadnego amuletu.

- Ja się trochę jednak stresuję – mówi Aleksandra. – Chodzi o zadania otwarte, bo na zamkniętych to zawsze można spróbować „strzelić”. Liczę jednak, że będzie dobrze.

- O godzinie 5.15 kurier przywiózł matury, potwierdziłam, że koperty są nienaruszone – relacjonuje Bernarda Zarzycka, dyrektor LO I w Opolu. – Matury organizujemy w tym roku nie na sali gimnastycznej, ale w salach lekcyjnych. Dzięki temu jest mniej osób. Oczywiście obowiązkowa jest dezynfekcja, maseczki oraz odpowiednia odległość między ławkami.

Na napisanie egzaminu maturalnego z matematyki uczniowie mają 170 minut. W całym kraju przystąpiło do niego ponad 270 tysięcy osób.
Przed rozpoczęciem matury z matematyki w LO I w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 20:00 Spór między wędkarzami a miłośnikami skuterów wodnych na Jeziorze Nyskim. Brawurowe zachowanie może skończyć się… Wędkarze i użytkownicy jednostek silnikowych pływających po Jeziorze Nyskim nie mogą dojść do porozumienia. Ci pierwsi zarzucają użytkownikom maszyn stwarzanie… » więcej 2021-07-29, godz. 19:00 2 mln zł na dopłaty do komunikacji publicznej dla opolskich samorządów. "Teraz my mówimy: mamy wolne pieniądze, składajcie… Osiem gmin, jeden powiat i jeden związek międzygminny otrzymały rządowe dofinansowanie do organizacji transportu publicznego. Dzisiaj (29.07.) w Reńskiej… » więcej 2021-07-29, godz. 17:34 Ogólnopolski rekord temperatury w Prószkowie utrzymany! "To dobra wiadomość". W setną rocznicę pomiaru uruchomioną… 29 lipca 1921 roku na stacji meteorologicznej w Prószkowie w powiecie opolskim zanotowano najwyższą temperaturę w Polsce. Pomiar wykonano dokładnie o 13:48… » więcej 2021-07-29, godz. 17:30 Autobusy niszczą chodnik przy 1 Maja w Opolu [INTERWENCJA] Autobusy komercyjnej linii LUZ wjeżdżają na chodnik przy ulicy 1 Maja w Opolu i niszczą go - uważa jeden z naszych słuchaczy i prosi o interwencję. Chodzi… » więcej 2021-07-29, godz. 17:00 To było podwójne trafienie. Para poszukiwanych wpadła w ręce policji Hollywood miał swoich Bonnie i Clyde’a, Zdzieszowice też mają swoją parę przestępców, która uciekała przed policją. Nie cieszyli się jednak wolnością… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym - Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka… » więcej 2021-07-29, godz. 16:00 Opolskie szpitale otrzymały od marszałka pieniądze na remonty. To w sumie 11 milionów złotych Urząd marszałkowski przekazał 11 milionów złotych na remonty opolskich szpitali. Dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu regionu, m.in. w ginekologii… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Mail z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To nie pierwszy raz Kolejny list z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Autor grozi mu m.in. poderżnięciem gardła. Wiadomość o podobnej treści… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Zdzieszowicki OPS przeniesie się ze żłobka do dawnego hotelu Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach niedługo zmieni swoją siedzibę. Z obecnie zajmowanych pomieszczeń budynku żłobka zostanie przeniesiony do wyremontowanego… » więcej 2021-07-29, godz. 14:31 Posypały się nagrody i awanse. Opolska policja świętuje Odznaczenia i wyróżnienia otrzymało z okazji wojewódzkich obchodów święta policji 64 pracowników opolskiego garnizonu a 691 funkcjonariuszy odebrało awanse… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »