Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-27, 15:50 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Jasnowidz próbował ustalić, kto tworzy dzikie wysypiska. Nie ustalił, więc nagroda - 1800 zł - nadal jest do wzięcia

Dzikie wysypiska śmieci w gminie Reńska Wieś [fot. archiwum prywatne]
Dzikie wysypiska śmieci w gminie Reńska Wieś [fot. archiwum prywatne]
Dzikie wysypiska śmieci w gminie Reńska Wieś [fot. archiwum prywatne]
Dzikie wysypiska śmieci w gminie Reńska Wieś [fot. archiwum prywatne]
Tysiąc osiemset złotych nagrody czeka na osobę, która pomoże ustalić osobę odpowiedzialną za powstawanie dzikich wysypisk w gminie Reńska Wieś. Nagrodę z własnej kieszeni zaoferował wójt, ale jak na razie nie udało się ustalić, kto wysypuje śmieci w rowach i na łąkach.
- Wiosną zaobserwowaliśmy pojawianie się całych stert śmieci, dużo w tym było odpadów budowlanych – mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. - Po jednym z takich incydentów zdecydowałem się na ufundowanie prywatnej nagrody. Szybko też kolejne osoby dołączyły się i dołożyły swoją pulę środków. Jedyne konkretne zgłoszenie kogoś, kto w zamian za nagrodę chciał udzielić pomocy, był to odzew jasnowidza z Pomorza, który zadeklarował swoją pomoc. Na razie nie wskazał potencjalnego sprawcy.

Gdański jasnowidz na zachętę i jako próbkę swoich umiejętności miał podać nazwę miejscowości, w której mieszka właściciel nielegalnie wyrzuconych odpadów, ale mimo nalegań wójta nie zdradził nawet nazwy ulicy, przy której ów człowiek mieszka. Nagroda za wskazanie śmieciarza nadal jest do wzięcia.
Tomasz Kandziora

Wiadomości z regionu

2022-05-22, godz. 13:15 Prelekcje, blok kulinarny i propozycje atrakcji do zwiedzania. Trwa ostatni dzień targów turystyki na opolskim rynku Ruszył ostatni dzień 20. Międzynarodowych Targów Turystyki na opolskim rynku. W programie są m.in. prelekcje o polskim wybrzeżu czy blok kulinarny poświęcony… » więcej 2022-05-22, godz. 11:37 Opole: I Rodzinny Dogtrekking wokół kąpieliska Malina cieszył się dużym powodzeniem Ponad sto drużyn - opiekun plus pies - wzięło udział w I Rodzinnym Dogtrekkingu wokół kąpieliska Malina. To jedno z wydarzeń towarzyszących organizowanych… » więcej 2022-05-22, godz. 11:00 Kędzierzyn-Koźle organizuje strefę kibica na finał siatkarskiej Ligi Mistrzów Kto nie mógł udać się z siatkarzami ZAKSY do słoweńskiej Lublany, finał siatkarskiej Ligi Mistrzów będzie mógł śledzić w Radiu Opole, albo zobaczyć… » więcej 2022-05-22, godz. 08:25 Zabytkowy most w Ozimku będzie miał nową "podłogę". Na razie nowy materiał musi wyschnąć Jest sosnowa i stanowi zagrożenie, będzie dębowa, która ma wytrzymać kolejnych kilkadziesiąt lat. Na moście żeliwnym w Ozimku wymieniona zostanie dylina… » więcej 2022-05-22, godz. 08:21 Nocny, śmiertelny wypadek w Złotnikach. Zginął kierowca, którego auto wypadło z drogi. Niespokojnie było także… W nocy (21/22.05), w miejscowości Złotniki, w powiecie opolskim, samochód osobowy wypadł drogi, uderzył w płot posesji, po przejechaniu dalej uderzył w… » więcej 2022-05-21, godz. 19:30 Lublana coraz bardziej siatkarska. Do Słowenii docierają kibice ZAKSY, ale nie tylko Coraz więcej kibiców dociera do Lublany, gdzie jutro (22.05) odbędą się finały Ligi Mistrzów. Na trybunach hali Stożice może zasiąść 12,5 tysiąca… » więcej 2022-05-21, godz. 19:18 "To była najcięższa walka". Na Górze św. Anny uczono 101. rocznicę najważniejszej bitwy III Powstania Śląskie… Mija 101. rocznica bitwy o Górę św. Anny, która była najkrwawszym aktem III Powstania Śląskiego. Dziś (21.05) pod tamtejszym Pomnikiem Czyny Powstańczego… » więcej 2022-05-21, godz. 18:15 Prace za półmetkiem. Przedszkole w Grodźcu będzie gotowe szybciej niż planowano Będzie mogło tam uczęszczać 50 dzieci z trzech sołectw. Trwa budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Wylane zostały już posadzki, trwają prace związane… » więcej 2022-05-21, godz. 17:45 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 16:43 "Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »